logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2


        29 maja 2016r. kolejna grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na miesięczną praktykę do Hiszpanii. Tym razem byli to uczniowie klasy II technikum mechanicznego.

Czytaj więcej...

              W Izbie Regionalnej 14.06.2016 r. rozstrzygnęliśmy konkurs „Nadzieja- nigdy jej nie trać „  . Na konkurs wpłynęło 37 prac, które były dowolną interpretacją tematu  w naszym życiu. Kiedy mamy nadzieję oczekujemy, że spełni się coś wymarzonego. Dążymy do celu i to ona pozwala nam wierzyć, że osiągniemy ten cel. Jest to uczucie, które dodaje nam sił w pokonywaniu trudności.

Czytaj więcej...

LICEALIADA 2015/16

TENNIS STOŁOWY WOJEWÓDZTWO

26.04.2016

Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym Drużynowym Amatorów 
LICEALIADA / chłopcy /

Czytaj więcej...

Profilaktyka prozdrowotna „Stop dopalaczom”

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez Głównego Inspektora Sanitarnego na wykonanie plakatu pod tytułem „Stop dopalaczom”.

Czytaj więcej...

Mobilność zawodowa uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie 

Nazwa projektu : „Profesjonalne staże zagraniczne techników kluczem do mobilności zawodowej”

 

             W kwietniu 2016 r. byliśmy na miesięcznej praktyce zawodowej Programu Unii Europejskiej Erasmus+ .

Partnerem naszym była firma YouNet z Bolonii.

Kształciliśmy się zawodowo.

Czytaj więcej...

Uczeń klasy 1 Technikum Mechanicznego przy Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie, Dominik Fabian, wygrał I etap regionalny (województwa: małopolskie, podkarpackie, opolskie, śląskie) w kategorii plac plastycznych (szkoły ponadgimnazjalne) V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Czytaj więcej...

Dnia 14 marca br. o godz. 11 w auli ZSM w Namysłowie odbyła się duża konferencja szkoleniowa (III Dzień Logistyka) pod hasłem: "Nowoczesne formy kształcenia praktycznego dla szkół średnich – szansą dla młodzieżowego rynku pracy"  z udziałem pracodawców, przedstawicieli władz samorządu lokalnego (Starosty, wicestarosty, Naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu, dyrektora PUP), przedstawicieli władz uczelni logistycznych (WSL Poznań i MWSLiT z Wrocławia) oraz absolwentów „Mechanika” i młodzieży szkolnej z technikum logistycznego i ekonomicznego.

Czytaj więcej...

„ nazywamy go brzydko stróżem
każemy mu nas pilnować
używamy jak chłopca na posyłki
kto z nas mu rękę poda
pożałuje że ma skrzydła za duże
sumienie tak czyste że niewygodne
kolor biały raczej niepraktyczny
życie obce bo bez pomyłek
miłość niecała - bo bez umierania
kto z nas obejmie go za szyję
słuchaj - powie - zmieniły się czasy
teraz ja cię przed światem ukryję”

Jan Twardowski

16 marca 2016 roku o godzinie 12.00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Artystycznego „ … inspirowane Twardowskim”. Celem konkursu była popularyzacja poezji ks. Jana Jakuba Twardowskiego, pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej młodzieży, konfrontacja twórczości artystycznej oraz promowanie młodych twórców.

Czytaj więcej...

29.02 br. Andrzej Michta Starosta Namysłowski wspólnie ze Sławomirem Hinborchem Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu wręczyli nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2015 najlepszym sportowcom z namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto podziękowania za trud i wysiłek włożony w propagowanie sportu wsród młodych ludzi odebrali ich opiekunowie.

Czytaj więcej...

03.03 br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Namysłowie odbyło się podsumowanie wolontariatu 2015.

Z tej okazji Andrzej Michta Starosta Namysłowski wspólnie ze Sławomirem Hinborchem Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu nagrodził najbardziej aktywnych społeczników z namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych.
Podziękowania za rozwijanie idei wolontariatu wśród młodzieży z rąk Starosty odebrali również opiekunowie wolontariuszy.

Czytaj więcej...

W dniu 01.03.2016 r. uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaangażowanych w działania podziemnego, antykomunistycznego państwa. Wielu z nich zostało zamordowanych. Jak powiedział rozpoczynający uroczystość pan Juliusz Kruszyński, burmistrz Namysłowa, ci żołnierze umierali dwa razy. Pierwszy raz gdy ginęli, a drugi, gdy skazywano ich na zapomnienie.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych
w Namysłowie
po raz kolejny wzięli udział 
ogólnopolskim konkursie
„Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Czytaj więcej...

Akcja PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH – BOŻE NARODZENIE 2015

Społeczność Namysłowa oraz okolic wzięła udział w tegorocznej edycji Akcji „Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2015”. W terminie od 7 grudnia 2015 r. do 4 stycznia 2016 r. już po raz trzeci zbieraliśmy dary dla polskich kombatantów.

Czytaj więcej...

W dniu 03.12.2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie wzięliśmy udział w IX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Starosty Namysłowskiego "Recytujemy Pana Tadeusza”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu namysłowskiego oraz kluczborskiego.

Czytaj więcej...

W „Mechaniku” napisaliśmy 246 listów!

W dniu 10.12.2015 w bibliotece szkolnej pisaliśmy listy w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Maraton odbywa się co roku. Pomysłodawcą akcji jest Amnesty International. Wysyłane są apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

Czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs Językowy

10 grudnia 2015r.odbył się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego, zorganizowany przez nauczycieli języków obcych.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Wilkowie, Gimnazjum w Pokoju, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

Dnia 4.12.2015r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki.

Gospodarze miesiąca (klasy 1G i 2TE) wraz z samorządem uczniowskim zadbali o wspaniałą w tym dniu atmosferę.

Mikołaj i jego piękne pomocnice odwiedzili wszystkich nauczycieli oraz uczniów obdarowując ich przy tym słodkościami.

Czytaj więcej...

W dniu 20.11 (piątek) w naszej szkole będziemy obchodzić
Dzień Życzliwości.

Jeżeli w tym dniu będziesz miał żółty element garderoby
to masz zapewnioną niepytajkę.

zyczliwosc

 W Gimnazjum nr 1, w dniu 29 października br. wznowiono rozgrywki Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Nasza drużyna w składzie Tymoteusz Bieniawski, Kacper Gońda, Dawid Dziuba i Andrzelika Drajok wygrała pierwszy turniej. Pokonując kolejno Gimnazjum nr 2 3-1, LO 3-1, MOW 4-0, Gimnazjum nr 1 4-0 i ZSR 3-1.

Czytaj więcej...

„ Powiedzcie mojej babci, ze zachowałam się jak trzeba…”

 te słowa Danuty Siedzikówny (ps. „Inka”), zamordowanej przez komunistów w 1946 roku, umieszczone w ostatnim grypsie wysłanym przed śmiercią do najbliższych były mottem spotkania z panem Wojciechem Starzyńskim przedstawicielem Fundacji ,,Rodzice Szkole", które odbyło się 29 X 2015 r. w szkolnej auli. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2TL, 2TE i 2TE/Z. Prelegent przypominał najważniejsze wydarzenia drugiej połowy XX wieku, które miały decydujący wpływ na odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności.

Czytaj więcej...

27 października 2015 gościliśmy w naszej szkole Bronisława Bubiaka - operatora, montażystę i producenta filmowego, pracownika Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, a także Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, korespondenta wojennego m.in. na Bałkanach,
w Syrii i Afryce Południowej, który realizował materiały dla TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVN i Polsatu.

Czytaj więcej...

Nasze społeczeństwo ma problemy ze zdrowym odżywianiem, aktywnym trybem życia. Z pomocą może nam przyjść tylko jedna osoba – dietetyk.  Dlatego 22 października szkołę odwiedziła pani dietetyk. Gościliśmy panią Paulinę Domagałę.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 19.10.2015 r. naszą szkołę odwiedzili szczególni goście, którzy przeprowadzili niezapomniane lekcje historii. Podczas zajęć dzielili się z uczniami wspomnieniami z dalszej i bliższej przeszłości, opowiadali o losach żołnierzy polskich podczas II wojny światowej i o zadaniach, jakie wojsko polskie wykonuje współcześnie, uczestnicząc w międzynarodowych misjach pokojowych. Te bezpośrednie relacje i niezwykłe wspomnienia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży świadomej tego, że aby zrozumieć współczesność i kreować przyszłość, trzeba poznać historię.

Czytaj więcej...

14 października jest słynnym Dniem Nauczyciela, obecnie zwanym Dniem Edukacji Narodowej. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom życzymy pogody ducha, cierpliwości dla naszych, młodych, zbuntowanych dusz, a także dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu prywatnym. Dzień przed świętem, klasa III Technikum Logistycznego zorganizowała apel.

Była to tez dobra okazja do ogłoszenia wyników wyborów do samorządu szkolnego.Nowym przewodniczącym szkoły został Szymon Prygiel, opiekunem samorządu została pani Wioletta Letka natomiast rzecznikiem praw ucznia pan Dariusz Karbowiak. 

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 2TM

na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie nad Menem

W dniach 23 – 25 września 2015 r. uczniowie klasy 2TM: Jakub Błoch, Damian Kulesza, Damian Laskowski, Patryk Dybka, Przemysław Baryła, Dominik Krupnik, Karol Idziak, Adam Skutecki, Patryk Sokołowski i Paweł Sobolewski wraz z wychowawczynią Sylwią Salamon – Soją wzięli udział w wycieczce na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne – IAA CARS we Frankfurcie nad Menem.

Czytaj więcej...

Wyprawa –poprawa” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna edycja akcji „Sprzątanie Świata- Polska”. Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety. W tym roku zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. To szczególny dzień dla uczniów sześciu klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w Zespole Szkół Mechanicznych, to początek nowego etapu w ich życiu, spotkanie z nowymi wychowawcami, nauczycielami i oczywiście rówieśnikami.

Czytaj więcej...

 

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych? (…)
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? (…)”
K. I. Gałczyński

 

Piątek, 26 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2014/15. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele św. Franciszka z Asyżu (za zmarłych pracowników i uczniów ZSM), a potem na boisku szkolnym odbył się apel. Był to również dzień zakończenia edukacji dla uczniów trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wychowawcy klas 3 E/W, 3 A/W i 3 H po raz ostatni odczytali listy obecności i wręczyli świadectwa. W imieniu absolwentów głos zabrał Kamil Franczak z kl. 3 E/W, a wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego -  Szymon Prygiel podziękował absolwentom za zaangażowanie oraz miłe chwile wspólnie spędzone w murach szkoły.

Czytaj więcej...

 W dniu 16 czerwca b.r. o godz. 11.00 w Izbie Regionalnej w Namysłowie odbyło się podsumowanie Konkursu Artystycznego „Chwile prawdy”. Uczniowie namysłowskich szkół mieli możliwość artystycznego wypowiedzenia się o wartości prawdy w naszym życiu. Pracom konkursowym towarzyszyły różne formy artystycznego wyrazu: rysunek, obraz, opowiadanie, wiersz.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas pierwszych zanim w przyszłym roku wyruszą na zagraniczne praktyki do Włoch i Hiszpanii postanowili póki co odwiedzić Warszawę.
Wyjazd był bardzo udany. Oprócz ważnych celów rekreacyjno-integracyjnych zrealizowaliśmy także treści edukacyjne.

Czytaj więcej...

 Dnia 1 czerwca dzieckiem można nazwać każdego!

„Dzieci – słońce i radość
Dzieci – najdroższy skarb.”
K. I. Gałczyński

W tym dniu, tradycyjnie w naszej szkole, bawiliśmy się wyśmienicie. Mogliśmy obejrzeć pokaz stuntu motocyklowego (wyczyny kaskaderskie) przygotowane w ramach propozycji pani Alicji Kolbuch-Hawryszko „Motoryzacja – moje hobby”.

Czytaj więcej...

22.05.2015 r. o godzinie 11:00 w gmachu Senatu RP w Warszawie przy ulicy Wiejskiej 6, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie „Szkoła Marzeń”.

Czytaj więcej...

erasmus

(Kliknij, aby powiększyć)

zaproszenie cech

Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku oraz Cech Rzemiosł Różnych w Namysłowie zapraszają na spotkanie pracodawców szkolących pracowników młodocianych, które odbędzie się w dniu 27.05.2015r. – środa o godz. 12:00 w auli szkoły w Namysłowie ul. Pułaskiego 10.

Czytaj więcej...

14-05-2015r. uczniowie technikum elektronicznego Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie uczestniczyli w prezentacji i szkoleniu nowoczesnych systemów alarmowych firm Eura-Tech, Jablotorn i Genevo. Pan Wojciech Łapiński przedstawił najnowsze osiągnięcia z dziedziny systemów alarmowych.

Czytaj więcej...

1 maja 2015 roku 15-osobowa grupa uczniów ZSM wraz z opiekunem p. Sylwią Salamon – Soją uczestniczyła w obchodach Wojewódzkiego Święta Szkolnictwa Zawodowego. Uroczystość została zorganizowana przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji pod hasłem: „Żyj i pracuj z pasją” i odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Czytaj więcej...

XXXVIII Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze - 2015”

W dniu 23 kwietnia br. w Głogówku odbył się etap wojewódzki XXXVIII Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2015". Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Opolu z Zespołem Szkół w Głogówku, przy wsparciu i pomocy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, lokalnych władz samorządowych oraz instytucji ziemi prudnickiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka zawodowa klasy 1 TM do firmy Velux

Dnia 17 kwietnia 2015r. uczniowie klasy 1TM wraz z wychowawcą Sylwią Salamon – Soją oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Bogdanem Kowalczykiem wzięli udział w wycieczce do firmy Velux.

Czytaj więcej...

Pożegnanie klas maturalnych


„Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach...
Nieście więc wiedzy pochodnie na czele
I nowy udział bierzcie w wieków dziele,
Przyszłości podnoście gmach!

Adam Asnyk

 

24 kwietnia 2015r. tegoroczni maturzyści oficjalnie zakończyli naukę w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie. Uroczystą akademię przygotowała klasa 3 TEZ z paniami Aliną Kępińską i Eweliną Syrowiczką.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów klas technikum logistycznego

i ekonomicznego do Wiednia

W dniach 26.-27.03.2015r. grupa 34 uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami: wicedyrektor Wiesławą Jastrowicz, Sylwią Salamon – Soją oraz Aliną Kępińską uczestniczyła w wycieczce o charakterze zawodowo-turystycznym do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW -WALTER, która wsparła finansowo organizację wyjazdu. Była to już druga tego typu wycieczka, zorganizowana dla uczniów ZSM.

Czytaj więcej...

12 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej, na który zgłosili się uczestnicy z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Opolskiego:

Czytaj więcej...

Studia dualne,staże i praktyki zagraniczne oraz perspektywy zawodowe dla logistyków. Wokół takich tematów zorganizowany został II Dzień Logistyka w Zespole Mechanicznych w Namysłowie. Wyższą Szkołę Logistyki reprezentował Wicekanclerz Wojciech Zalewski. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas o profilu Technik Logistyk i przedstawiciele pracodawców lokalnego rynku pracy.

Czytaj więcej...

mechanik podbija(Kliknij, aby powiększyć)

Dnia 10 marca 2015 odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu. W spotkaniu wzięły udział klasy trzecie i czwarte technikum.
Pan Janusz Mogilnicki zapoznał młodzież z zasadami działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz przybliżył młodym ludziom ideę honorowego krwiodawstwa – uświadamiając im jak ważna jest ona dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej...

02-03-2015 roku w Mechaniku Pan Jarosław Szafran z panem Robertem z  firmy Encon-Koester przedstawili klasie 3TEZ swoje produkty automatyki przemysłowej. Stanowiska zwierały najnowsze sterowniki PLC S7 1200 z urządzeniami wykonawczymi, przenośnikami i manipulatorem kartezjańskim. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali proces programowania i działanie mechanizmów, które pozwolą przygotować ich do przyszłej pracy.

Czytaj więcej...

W jakim Powiecie Namysłowskim chciałaby żyć nasza młodzież w 2023 roku?

W ramach procesu uspołecznienia prac nad nową Strategią Rozwoju Powiatu Namysłowskiego do 2023r. Wicestarosta Namysłowski Bartłomiej Stawiarski spotkał się 17 lutego 2015 r. z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

rce-m

Studio nagrań w Opolu

W miesiącu lutym uczniowie ZSM odwiedzili studio nagraniowe w RCRE w Opolu. Przy współpracy profesjonalnego dźwiękowca – akustyka muzycznego powstało kilkanaście utworów.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich jest przewidziany przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kształcących się w takich zawodach, jak technik ekonomista, technik handlowiec, technik księgarstwa, technik administracji, technik rachunkowości.
Mogą też w nim brać  udział uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych, którzy opanowali wiedzę i umiejętności potrzebne do konkursu. W ramach Turnieju ocenie podlega nie tylko wiedza teoretyczna uczestników, ale także ich umiejętności praktyczne.

Czytaj więcej...

Akcja PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH – BOŻE NARODZENIE 2014

Społeczność Namysłowa oraz okolic wzięła udział w tegorocznej edycji Akcji „Paczka dla Polskiego Kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2014”. W terminie od 12 grudnia 2014 r. do 3 stycznia 2015 r. zbieraliśmy dary dla polskich kombatantów.

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny
„Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie naszej wolności”

Jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1963. Staramy się, aby informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej – „Żołnierzy Wyklętych” docierały do polskiej młodzieży oraz osób dorosłych.

Czytaj więcej...

Dnia 18.12.2014 r. w auli Zespołu Szkół Mechanicznych odbyły się jasełka pt. "Wigilijna ulica", które przygotowała pani Jadwiga Jedynak wraz z uczniami naszej szkoły. Była to piękna, zachęcająca do refleksji inscenizacja.

Czytaj więcej...

12 grudnia 2014r.odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs Językowy(w zakresie języka angielskiego i niemieckiego), zorganizowany przez nauczycieli języków obcych ZSM.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Świerczowie, Gimnazjum w Pokoju, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

W dniu 11 grudnia b.r., uczniów namysłowskich gimnazjów zaprosiliśmy do Izby Regionalnej w Namysłowie celem oddania hołdu Naszym Rodakom walczącym w szeregach Armii Krajowej:

„Siedemdziesiąt lat temu żołnierze Armii Krajowej podjęli walkę o Wilno. Opanowanie Wilna i wystąpienie wobec Sowietów przez władze cywilne i wojskowe Polskiego Państwa Podziemnego było elementem ogólnopolskiej „Akcji Burza”. Jej celem była wolna Polska i uniemożliwienie zastąpienia okupacji niemieckiej – sowiecką na ziemiach „wyzwalanych” przez ZSRS.”

Czytaj więcej...

images    images prawa

W dniu 12 grudnia w Naszej szkole odbył się już piąty Maraton Pisania listów, w ramach akcji Amnesty International.

Udział wzięło przeszło 50 uczestników w tym nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
Razem napisaliśmy w ciągu 5 godzin przeszło 200 listów.

Czytaj więcej...

W dniach 13-14 grudnia w całej Polsce odbywał się finał akcji Szlachetna Paczka.
Jak co roku namysłowski paczkowy magazyn mieścił się na warsztatach Zespołu Szkół Mechanicznych.
Przy ogromnym wsparciu 15 wolontariuszy, pomocą zostały objęte 22 rodziny.

Czytaj więcej...

„Konkurs historyczny – Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie naszej wolności”

Uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie poświęconym Żołnierzom Wyklętym!

Czytaj więcej...

5 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj

W tym dniu każdy kto miał jakiś czerwony element garderoby mógł dostać od Mikołaja „niepytajkę” :)

Chętnych nie brakowało, a Mikołaj miał duużo pracy!!!

Dziękujemy święty Mikołaju i zapraszamy już za rok.
Uczniowie i nauczyciele ZSM :)

Czytaj więcej...

     „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” to projekt promujący świadomy rozwój oraz aktywną postawę wobec życia. Organizowany jest od 2008 roku, w 143 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości organizują warsztaty, szkolenia. Maja one za zadanie pomagać młodzieży zdobywać wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania swojej działalności gospodarczej

Czytaj więcej...

Uczeń 2 klasy technikum elektronicznego Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie
Dawid Malczewski otrzymał zaświadczenie o ukończeniu kursu e-learningowego „Podstawa obsługiwania urządzeń elektronicznych”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie. Temat projektu, który realizował to; „Model systemu wdrażania i upowszechniania kształcenia na odległość w uczeniu się przez całe życie”.
Kurs obejmował 40 godzin w formie online w czasie od marca do maja 2014r.

Czytaj więcej...

19 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne pod nazwą ,,Dwie lekcje ćpania –skutki i głupoty’’ z certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień panem Arturem Amendą - prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ”Arka Noego”. 

Pan Artur uświadomił nam, jak ważne są rodzina i zdrowie w życiu człowieka. Nasz gość wyjaśnił słuchaczom, co się dzieje z człowiekiem uzależnionym od alkoholu, narkotyków czy nikotyny.

Poprzez wygłoszenie przez pana Amendę osobistego świadectwa- swojego trudnego i skomplikowanego życia-spotkanie nabrało szczególnego znaczenia.

Czytaj więcej...

W sobotę 22.11.2014r. odbyła się w Namysłowie kolejna edycja ekonomicznej gry terenowej, czyli tzw. Ekonomiczne gry uliczne. Jest to rodzaj podchodów, w których planszą jest miasto, a uczestnicy muszą zaliczać poszczególne stacje odpowiadając na pytania.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTOWANIE-UŚMIECHANIE!

21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości i Uśmiechu. W naszej szkole obchody tego dnia symbolizował kolor żółty. Byliśmy promienni jak słońce. Pamiętajmy życzliwość rodzi życzliwość. Starajmy się być życzliwi każdego dnia. „Uśmiech nie boli, nic nie kosztuje, nie starzeje się, otwiera serca, ułatwia porozumienie.”

Czytaj więcej...

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Karta Szkolna, realizowanym przez Bank Zachodni WBK S.A. („Bank”).

Podstawowym celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych, poprzez uniemożliwienie wstępu na ich teren osobom nieuprawnionym. Cel ten realizowany jest poprzez instalowanie w szkołach systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez zbliżeniowe karty prepaid. Karta Szkolna może pełnić jednocześnie wiele funkcji: klucza, identyfikatora szkolnego, karty bibliotecznej, biletu komunikacji miejskiej, a także elektronicznej portmonetki (po wcześniejszym zasileniu).

Czytaj więcej...

Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbyła się we wtorek 18 listopada, w opolskiej szkole muzycznej.

(Kliknij, aby powiększyć)

 Wycieczka do Krakowa

W dniach 23-24.10 klasa 2TL z opiekunami Panią Urszulą Musialik oraz Violettą Korytko pojechała na wycieczkę do Krakowa oraz Wieliczki.

Czytaj więcej...

STOP UZALEŻNIENIOM’’

W dniach 20, 21 i 27 października gościliśmy w naszej szkole terapeutkę uzależnień. Na zajęciach dowiedzieliśmy się wielu ciekawych wiadomości, poruszane były mechanizmy uzależnień - dlaczego sięgamy po substancje psychoaktywne i dlaczego na przykład jedni wpadają w pułapkę nałogu a inni nie. 

Edyta Grzeszczuk

Pozdrowienia z Portsmouth

Zgodnie z założeniami projektu „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości”, w Anglii, na praktyce zawodowej przebywa kolejna grupa uczniów naszej szkoły. Po pełnym „przygód” locie, 5 października, późną nocą uczniowie dotarli do docelowego miejsca pobytu – nadmorskiego miasta Portsmouth.

Czytaj więcej...

W tradycję Zespołu Szkół Mechanicznych wpisała się uroczystość połączenia obchodów patrona szkoły z wyróżnieniem najlepszych uczniów.

W tym roku święto szkoły przypadło na dzień 8 października. Dyrektor  ZSM wręczył pamiątkowe dyplomy  Stypendystom  Prezesa Rady Ministrów, Starosty i Dyrektora. Dodatkowo rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

Dnia 2.10.2014r. odbył się rajd pierwszoklasistów.
Sześć klas pierwszych wyruszyło pieszo spod szkoły do Michalic.

Czytaj więcej...

 Dnia 30 września 2014 roku na Politechnice Wrocławskiej odbył się Salon Maturzysty ,w którym uczestniczyli uczniowie klas IV.

Czytaj więcej...

 DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Dnia 22.09.2014 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbył się w naszej szkole Dzień bez samochodu.

Czytaj więcej...

ZAWODY KLAS PIERWSZYCH O MISTRZOSTWO
ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W NAMYSŁOWIE

Dnia 17 września 2014 roku wszyscy uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego.
Uczniowie zmagali się w przeróżnych dyscyplinach lekkoatletycznych, pobijając swoje rekordy życiowe i godnie reprezentując swoje klasy.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w poniedziałek 22.09.2014 roku zapraszamy wszystkich do przyjazdu
do szkoły rowerem.

Czytaj więcej...

W Zespole Szkół Mechanicznych zakończyła się realizacja projektu „W lepszy start”. Projektodawcą był Powiat Namysłowski, który dzięki przeznaczeniu środków finansowych na tzw. „wkład własny” pozyskał z POKL środki na realizację działań związanych z organizacją praktyk i staży zawodowych dla uczniów oraz modernizacją pracowni dydaktycznych.

Czytaj więcej...

           W piątek 13 czerwca odbyła się akademia, która uświetniła zakończenie roku szkolnego klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uroczystość została  przygotowana przez samorząd uczniowski oraz uczniów klasy I TL pod kierunkiem pani Katarzyny Popczyk..

Dyrektor Bartosz Medyk wraz ze Starostą Namysłowskim panem Julianem Kruszyńskim zabrali głos w części oficjalnej, gratulując absolwentom sukcesów oraz życząc im powodzenia w dalszej nauce i pracy zawodowej.

Czytaj więcej...

 

W dniu 09.06.2014 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. Reprezentanci naszej szkoły przywieźli z tych zawodów 3 medale. Srebrny medal wywalczył w pchnięciu kulą Wojciech Krymski, uzyskując wynik 15,24 m. Brązowy medal wywalczyła w skoku wzwyż Kinga Rychlik, skacząc na wysokość 148 cm i w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Jarosław Kadłubek, uzyskując 185 cm.

Czytaj więcej...

 Pozdrowienia z  Portsmouth!!!

Młodzież kl. III  technikum logistycznego i kl. III, od 25 maja przebywa na praktyce w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Pobyt jest realizowany w ramach projektu Leonardo da Vinci „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości”. Po emocjonującej podróży samolotowej w niedzielę dotarliśmy do celu. Tu przywitały nas rodziny, u których będziemy gościć przez 4 tygodnie.

Pierwszy tydzień pobytu był bardzo pracowity. Uczniowie rozpoczęli praktyki oraz  uczestniczyli w kursie języka angielskiego. Popołudniami „oswajaliśmy” miasto, poznając jego topografię, system komunikacji i atrakcje.

Czytaj więcej...

 

„OBLICZA MIŁOŚCI” - RÓŻNE SĄ IMIONA MIŁOŚCI

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

       05.06.  w auli naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ku wartościom” . W tej edycji  poświęcone było wartości, jaką jest miłość w życiu każdego z nas.

      Różne są imiona miłości, znamy miłość braterską, rodzicielską, nieszczęśliwą, małżeńską oraz  wiele innych form. W tym dniu  przyświecało nam motto : „Obdarzanie miłością trwać będzie zawsze”.  Tak często w dzisiejszym świecie  brakuje  prawdziwych uczuć. Coraz rzadziej tak po prostu rozmawiamy ze sobą, pochłania nas świat wirtualny i inne zajęcia.

Czytaj więcej...

bez tytułu 1W dniu 23 maja przeprowadziliśmy szkolne "EUROWYBORY".
Dzisiaj prezentujemy wyniki naszego głosowania.            Samorząd Uczniowski ZSM
                    (AK)

bez tytułu2 bez tytułu3

LOGOIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

W dniu 28.04.2014r. w Zespole Szkół Nr 2 we Wrocławiu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Techniki Samochodowej. W konkursie brało udział 6 Szkół : Wrocław, Leszno, Legnica, Strzegom, Jelenia Góra i Namysłów.

 

Czytaj więcej...

DSC 0001Pożegnanie klas maturalnych


„To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca,
 to dopiero koniec początku.”
Winston Churchill

25 kwietnia 2014r. tegoroczni maturzyści oficjalnie zakończyli naukę w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie. Uroczystą akademię przygotowała klasa 1 TL z p. Urszulą Musialik. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły uczniom klas trzecich.
W części oficjalnej głos zabrali: Wicestarosta Andrzej Spór oraz Dyrektor ZSM - Bartosz Medyk.

Czytaj więcej...

LOGOEwaluacja zewnętrzna w Zespole Szkół Mechanicznych

w Namysłowie uwieńczona najwyższymi ocenami.

W marcu bieżącego roku w naszej szkole została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna. Dwuosobowy zespół wizytatorów Opolskiego Kuratorium Oświaty oceniał poziom spełnienia trzech spośród 12-tu wymagań MEN. Badania trwały kilka tygodni i polegały na analizie różnorodnych dokumentów, przeprowadzeniu anonimowych ankiet o pracy szkoły wśród wszystkich uczniów ich rodziców i wszystkich nauczycieli. Wizytatorzy przeprowadzili też szczegółowe i długotrwałe rozmowy z rodzicami, z losowo wybranymi uczniami, z nauczycielami, z pracownikami niepedagogicznymi z przedstawicielami różnorodnych instytucji współpracujących ze szkołą oraz z dyrektorem szkoły.

 

Czytaj więcej...

LOGOKurs spawania metodą TIG

dla uczniów ZSM w Namysłowie

Uczniowie klasy 3 Technikum Mechanicznego i 2 A/W ZSZ zdobywają bezpłatnie dodatkowe uprawnienia zawodowe w ramach projektu „OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY”.

 

Czytaj więcej...

DP 1W dniu 02 kwietnia odbyła się jedenasta edycja "Dnia Przedsiębiorczości" organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Jest to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. "Dzień Przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

 

Czytaj więcej...

KubaW naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne,na które został zaproszony Ks. Jakub Bartczak. Spotkanie z Ks. raperem odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wygłosił Słowo Boże do licznie zgromadzonych uczniów ,nie tylko z mechanika ,ale takżez innych szkół namysłowskich , ożywiając je rapowaniem.Głównym przesłaniem była zachęta do odwagi,by zmieniać się na dobro.

Jadwiga Jedynak 

Czytaj więcej...

SDC17526Uczniowie klasy II TE/Z wraz z opiekunami przesyłają pozdrowienia z praktyki zawodowej odbywanej we Wrocławiu.  Praktyka przebiega w miłej atmosferze zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Warunki socjalno- bytowe są bardzo dobre. Po odbyciu swoich zajęć i zjedzeniu bardzo dobrego obiadu często spacerujemy i zwiedzamy najciekawsze miejsca Wrocławia. 

Czytaj więcej...

zsm-mNiespełna miesiąc przed maturą, dnia 31.03 uczniowie klas czwartych wraz  z opiekunami: p. wicedyrektor Wiesławą Jastrowicz, p. Jedynak Jedynak oraz ks. Adamem Kościkiem uczestniczyli w szkolnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. W programie pielgrzymki była m.in. wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz zwiedzanie z przewodnikiem Jasnej Góry. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólnotowa Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył i okolicznościowo Słowo do maturzystów skierował ks. Adam.

W czasie Mszy Świętej  uczniowie złożyli na Ołtarzu Matki Bożej akt zawierzenia dotyczący czasu egzaminów i przyszłego życia.  Był to czas wspólnej modlitwy, znajdowania wyciszenia i wsparcia przed Egzaminem Dojrzałości.

Ks. Adam Kościk

lkw walter

PRAKTYKA UCZNIÓW TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO W WIEDNIU

W październiku 2014  roku kolejni uczniowie ZSM: Marlena Żądło, Sylwia Paprocka i Piotr Czajkowski z technikum logistycznego odbędą praktykę w firmie LKW WALTER w Wiedniu.

Aby zakwalifikować się na tę czterotygodniową praktykę kandydaci musieli napisać CV w języku niemieckim. Następnym etapem była rozmowa kwalifikacyjna przez telefon, podczas której pracownicy działu Human Resources sprawdzali znajomość języka niemieckiego aplikujących, zwracali również uwagę na predyspozycje oraz cechy charakteru kandydatów. Praktyka w LKW WALTER jest płata. Dojazd i zakwaterowanie finansowane są ze środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Czytaj więcej...

plik 0

Kamil Dudek, uczeń klasy 4 Technikum Mechanicznego, zajął I miejsce w Szachowym Turnieju Wojewódzkim, który został zorganizowany przez Ośrodek Wychowawczy w Namysłowie dnia 30.03.2014r. 

Zwycięzcy seredcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

moto show

Nie mogło Nas tam zabraknąć !!
Jesteśmy wszędzie !!

            Targi Motoryzacyjne MOTO SHOW w Poznaniu
Motoryzacyjne cuda i dziwy w Poznaniu. 55 premierowych modeli aut, zabytkowe pojazdy z Muzeum Motoryzacji i nowa odsłonę kultowej Warszawy - to wszystko mogli zobaczyć nasi uczniowie na targach Motor Show w Poznaniu. Swoją ofertę zaprezentowało 200 wystawców. Na targach po raz pierwszy zaprezentowały się marki Maserati, Bentley, Lamborghini oraz Infiniti. Ponadto, zobaczyć  można było  stoiska m.in. Audi, BMW, Volkswagena, Toyoty, Seata oraz Citroena. Wśród nowości znalazły się m.in. Alfa Romeo 4C, Mercedes klasy S coupe, Rolls Royce wraith, Maserati ghibli, Infiniti Q50 oraz Mercedes G63 AMG 6x6. Premiery swoich samochodów zapowiedziały marki Hyundai, Audi oraz Peugeot.

Czytaj więcej...

Obraz 051Stało się już tradycją, że w naszej szkole odbywa się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej. Tegoroczna II edycja odbyła się 18.03.2014 r. Patronat nad  konkursem, podobnie jak w latach ubiegłych, objął Bank Spółdzielczy w Namysłowie oraz Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. W zawodach udział wzięło 16 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego:
I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, Technikum nr 1 im. Józefa Lompy w Oleśnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939r. w Namysłowie. 

Czytaj więcej...

strażakDnia 20.03.2014r. odbył się szkolny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Do rozwiązania testu o tematyce pożarniczej przystąpiło 11 uczniów, którzy na co dzień przynależą do Ochotniczej Straży Pożarnej. W kolejnym etapie, który będzie miał miejsce 28.03.2014r. naszą szkołę będą reprezentować trzy osoby, które zdobyły największą ilość punktów podczas eliminacji szkolnych. Są to:
1. Sobolewski Mariusz
2. Jurkiewicz Wojciech
3. Rogowski Piotr

Łukasz Lasoń

Dzień Tolerancji   1W dniu 6 marca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni  do 1 LO na „Dzień Tolerancji – Tolerancja Wyznaniowa”.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza, warsztatowa, poświęcona była problemowi związanemu z tolerancją i dyskryminacją wyznaniową w Polsce oraz  na świecie. Natomiast druga część poświęcona została spotkaniu z gośćmi – przedstawicielami różnych kościołów istniejących w powiecie namysłowskim.
Przedstawicielem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej był ksiądz E. Kowalski, kościoła Zielonoświątkowego był pastor M. Antoszczuk a Kościoła Rzymsko – Katolickiego ksiądz P. Nowicki.

 

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a