logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

 Pozdrowienia z  Portsmouth!!!

Młodzież kl. III  technikum logistycznego i kl. III, od 25 maja przebywa na praktyce w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Pobyt jest realizowany w ramach projektu Leonardo da Vinci „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości”. Po emocjonującej podróży samolotowej w niedzielę dotarliśmy do celu. Tu przywitały nas rodziny, u których będziemy gościć przez 4 tygodnie.

Pierwszy tydzień pobytu był bardzo pracowity. Uczniowie rozpoczęli praktyki oraz  uczestniczyli w kursie języka angielskiego. Popołudniami „oswajaliśmy” miasto, poznając jego topografię, system komunikacji i atrakcje.

Praktyka odbywa się w firmach związanych z działalnością logistyczną i branżą mechaniczną. Realizując program praktyki wykonujemy czynności zawodowe wykorzystując wiedzę i umiejętności poznane w szkole, ale też nabywamy nowe kwalifikacje. Bardzo mili są współpracownicy, którzy pomagają w różnych sytuacjach zawodowych.

W czasie pobytu realizowany jest program kulturowy. Odbyła się  wycieczka do Winchester, dawnej stolicy Anglii. Tu zwiedziliśmy XI wieczną katedrę, jedną z największych na terenie Europy. Na terenie miasta znajduje się również zamek z XII wieku, z Wielką Salą przebudowaną w latach 1222–1235, która w dawnej formie istnieje po dziś dzień. W jednej z komnat znajduje się  Okrągły Stół Króla Artura. Druga z zaplanowanych wycieczek odbyła się 7 maja to stolicy wielkiej Brytanii, Londynu. W Londynie zwiedziliśmy Natural History Museum oraz najważniejsze atrakcje tego miasta z Pałacem Buckingham, Big Benem i Katedrą Wesminsterską na czele.

Dodatkowa korzyścią z pobytu jest możliwość „szlifowania” języka angielskiego z rówieśnikami z innych krajów.

Pozdrawiamy cały mechanik.

 

Urszula Musialik, Krzysztof Lejczak

i uczniowie kl. III TL i III TM

GALERIA

uks

leonardo

logo-duze1a