logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

bezpieczenstwo w ruchu drogowym 07W naszej szkole dnia 21.01.2014r. odbyło się spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu uświadomienie młodym kierowcom zagrożeń w ruchu drogowym.

 

Mieliśmy zaszczyt gościć Opolskiego Kuratora Oświaty – Panią Halinę Bilik, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Policji oraz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Opola.

W ciągu całego spotkania odbyły się warsztaty dla młodzieży z udziałem psychologa poświęcone wypracowaniu katalogu bezpiecznych zachowań młodego kierowcy. Uczniowie obejrzeli film pt. „ Eksperyment”, który ukazał, jak niebezpieczna jest jazda po spożyciu alkoholu.

W ostatniej części odbył się pokaz techniki jazdy oraz symulacja zachowań drogowych i reakcji kierowcy, będącego pod wpływem różnych środków odurzających. Dzięki tym doświadczeniom młodzi kierowcy mogli zobaczyć, jakie zagrożenia  istnieją   w ruchu drogowym.

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniów  i z pewnością niejeden młody kierowca zastanowił się  nad swoją postawą jako użytkownika ruchu drogowego.

uks

leonardo

logo-duze1a