logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

W Zespole Szkół Mechanicznych zakończyła się realizacja projektu „W lepszy start”. Projektodawcą był Powiat Namysłowski, który dzięki przeznaczeniu środków finansowych na tzw. „wkład własny” pozyskał z POKL środki na realizację działań związanych z organizacją praktyk i staży zawodowych dla uczniów oraz modernizacją pracowni dydaktycznych.

Czytaj więcej...

           W piątek 13 czerwca odbyła się akademia, która uświetniła zakończenie roku szkolnego klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uroczystość została  przygotowana przez samorząd uczniowski oraz uczniów klasy I TL pod kierunkiem pani Katarzyny Popczyk..

Dyrektor Bartosz Medyk wraz ze Starostą Namysłowskim panem Julianem Kruszyńskim zabrali głos w części oficjalnej, gratulując absolwentom sukcesów oraz życząc im powodzenia w dalszej nauce i pracy zawodowej.

Czytaj więcej...

 

W dniu 09.06.2014 r. w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. Reprezentanci naszej szkoły przywieźli z tych zawodów 3 medale. Srebrny medal wywalczył w pchnięciu kulą Wojciech Krymski, uzyskując wynik 15,24 m. Brązowy medal wywalczyła w skoku wzwyż Kinga Rychlik, skacząc na wysokość 148 cm i w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Jarosław Kadłubek, uzyskując 185 cm.

Czytaj więcej...

 Pozdrowienia z  Portsmouth!!!

Młodzież kl. III  technikum logistycznego i kl. III, od 25 maja przebywa na praktyce w Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Pobyt jest realizowany w ramach projektu Leonardo da Vinci „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości”. Po emocjonującej podróży samolotowej w niedzielę dotarliśmy do celu. Tu przywitały nas rodziny, u których będziemy gościć przez 4 tygodnie.

Pierwszy tydzień pobytu był bardzo pracowity. Uczniowie rozpoczęli praktyki oraz  uczestniczyli w kursie języka angielskiego. Popołudniami „oswajaliśmy” miasto, poznając jego topografię, system komunikacji i atrakcje.

Czytaj więcej...

 

„OBLICZA MIŁOŚCI” - RÓŻNE SĄ IMIONA MIŁOŚCI

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

       05.06.  w auli naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ku wartościom” . W tej edycji  poświęcone było wartości, jaką jest miłość w życiu każdego z nas.

      Różne są imiona miłości, znamy miłość braterską, rodzicielską, nieszczęśliwą, małżeńską oraz  wiele innych form. W tym dniu  przyświecało nam motto : „Obdarzanie miłością trwać będzie zawsze”.  Tak często w dzisiejszym świecie  brakuje  prawdziwych uczuć. Coraz rzadziej tak po prostu rozmawiamy ze sobą, pochłania nas świat wirtualny i inne zajęcia.

Czytaj więcej...

bez tytułu 1W dniu 23 maja przeprowadziliśmy szkolne "EUROWYBORY".
Dzisiaj prezentujemy wyniki naszego głosowania.            Samorząd Uczniowski ZSM
                    (AK)

bez tytułu2 bez tytułu3

LOGOIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
TECHNIKI SAMOCHODOWEJ

W dniu 28.04.2014r. w Zespole Szkół Nr 2 we Wrocławiu odbył się III Międzyszkolny Konkurs Techniki Samochodowej. W konkursie brało udział 6 Szkół : Wrocław, Leszno, Legnica, Strzegom, Jelenia Góra i Namysłów.

 

Czytaj więcej...

DSC 0001Pożegnanie klas maturalnych


„To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca,
 to dopiero koniec początku.”
Winston Churchill

25 kwietnia 2014r. tegoroczni maturzyści oficjalnie zakończyli naukę w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie. Uroczystą akademię przygotowała klasa 1 TL z p. Urszulą Musialik. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły uczniom klas trzecich.
W części oficjalnej głos zabrali: Wicestarosta Andrzej Spór oraz Dyrektor ZSM - Bartosz Medyk.

Czytaj więcej...

LOGOEwaluacja zewnętrzna w Zespole Szkół Mechanicznych

w Namysłowie uwieńczona najwyższymi ocenami.

W marcu bieżącego roku w naszej szkole została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna. Dwuosobowy zespół wizytatorów Opolskiego Kuratorium Oświaty oceniał poziom spełnienia trzech spośród 12-tu wymagań MEN. Badania trwały kilka tygodni i polegały na analizie różnorodnych dokumentów, przeprowadzeniu anonimowych ankiet o pracy szkoły wśród wszystkich uczniów ich rodziców i wszystkich nauczycieli. Wizytatorzy przeprowadzili też szczegółowe i długotrwałe rozmowy z rodzicami, z losowo wybranymi uczniami, z nauczycielami, z pracownikami niepedagogicznymi z przedstawicielami różnorodnych instytucji współpracujących ze szkołą oraz z dyrektorem szkoły.

 

Czytaj więcej...

LOGOKurs spawania metodą TIG

dla uczniów ZSM w Namysłowie

Uczniowie klasy 3 Technikum Mechanicznego i 2 A/W ZSZ zdobywają bezpłatnie dodatkowe uprawnienia zawodowe w ramach projektu „OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY”.

 

Czytaj więcej...

DP 1W dniu 02 kwietnia odbyła się jedenasta edycja "Dnia Przedsiębiorczości" organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Jest to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. "Dzień Przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

 

Czytaj więcej...

KubaW naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne,na które został zaproszony Ks. Jakub Bartczak. Spotkanie z Ks. raperem odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wygłosił Słowo Boże do licznie zgromadzonych uczniów ,nie tylko z mechanika ,ale takżez innych szkół namysłowskich , ożywiając je rapowaniem.Głównym przesłaniem była zachęta do odwagi,by zmieniać się na dobro.

Jadwiga Jedynak 

Czytaj więcej...

SDC17526Uczniowie klasy II TE/Z wraz z opiekunami przesyłają pozdrowienia z praktyki zawodowej odbywanej we Wrocławiu.  Praktyka przebiega w miłej atmosferze zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Warunki socjalno- bytowe są bardzo dobre. Po odbyciu swoich zajęć i zjedzeniu bardzo dobrego obiadu często spacerujemy i zwiedzamy najciekawsze miejsca Wrocławia. 

Czytaj więcej...

zsm-mNiespełna miesiąc przed maturą, dnia 31.03 uczniowie klas czwartych wraz  z opiekunami: p. wicedyrektor Wiesławą Jastrowicz, p. Jedynak Jedynak oraz ks. Adamem Kościkiem uczestniczyli w szkolnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. W programie pielgrzymki była m.in. wspólna Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich oraz zwiedzanie z przewodnikiem Jasnej Góry. Centralnym punktem pielgrzymki była wspólnotowa Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył i okolicznościowo Słowo do maturzystów skierował ks. Adam.

W czasie Mszy Świętej  uczniowie złożyli na Ołtarzu Matki Bożej akt zawierzenia dotyczący czasu egzaminów i przyszłego życia.  Był to czas wspólnej modlitwy, znajdowania wyciszenia i wsparcia przed Egzaminem Dojrzałości.

Ks. Adam Kościk

lkw walter

PRAKTYKA UCZNIÓW TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO W WIEDNIU

W październiku 2014  roku kolejni uczniowie ZSM: Marlena Żądło, Sylwia Paprocka i Piotr Czajkowski z technikum logistycznego odbędą praktykę w firmie LKW WALTER w Wiedniu.

Aby zakwalifikować się na tę czterotygodniową praktykę kandydaci musieli napisać CV w języku niemieckim. Następnym etapem była rozmowa kwalifikacyjna przez telefon, podczas której pracownicy działu Human Resources sprawdzali znajomość języka niemieckiego aplikujących, zwracali również uwagę na predyspozycje oraz cechy charakteru kandydatów. Praktyka w LKW WALTER jest płata. Dojazd i zakwaterowanie finansowane są ze środków unijnych w ramach projektu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Czytaj więcej...

plik 0

Kamil Dudek, uczeń klasy 4 Technikum Mechanicznego, zajął I miejsce w Szachowym Turnieju Wojewódzkim, który został zorganizowany przez Ośrodek Wychowawczy w Namysłowie dnia 30.03.2014r. 

Zwycięzcy seredcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

moto show

Nie mogło Nas tam zabraknąć !!
Jesteśmy wszędzie !!

            Targi Motoryzacyjne MOTO SHOW w Poznaniu
Motoryzacyjne cuda i dziwy w Poznaniu. 55 premierowych modeli aut, zabytkowe pojazdy z Muzeum Motoryzacji i nowa odsłonę kultowej Warszawy - to wszystko mogli zobaczyć nasi uczniowie na targach Motor Show w Poznaniu. Swoją ofertę zaprezentowało 200 wystawców. Na targach po raz pierwszy zaprezentowały się marki Maserati, Bentley, Lamborghini oraz Infiniti. Ponadto, zobaczyć  można było  stoiska m.in. Audi, BMW, Volkswagena, Toyoty, Seata oraz Citroena. Wśród nowości znalazły się m.in. Alfa Romeo 4C, Mercedes klasy S coupe, Rolls Royce wraith, Maserati ghibli, Infiniti Q50 oraz Mercedes G63 AMG 6x6. Premiery swoich samochodów zapowiedziały marki Hyundai, Audi oraz Peugeot.

Czytaj więcej...

Obraz 051Stało się już tradycją, że w naszej szkole odbywa się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej. Tegoroczna II edycja odbyła się 18.03.2014 r. Patronat nad  konkursem, podobnie jak w latach ubiegłych, objął Bank Spółdzielczy w Namysłowie oraz Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. W zawodach udział wzięło 16 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego:
I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie, Technikum nr 1 im. Józefa Lompy w Oleśnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939r. w Namysłowie. 

Czytaj więcej...

strażakDnia 20.03.2014r. odbył się szkolny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Do rozwiązania testu o tematyce pożarniczej przystąpiło 11 uczniów, którzy na co dzień przynależą do Ochotniczej Straży Pożarnej. W kolejnym etapie, który będzie miał miejsce 28.03.2014r. naszą szkołę będą reprezentować trzy osoby, które zdobyły największą ilość punktów podczas eliminacji szkolnych. Są to:
1. Sobolewski Mariusz
2. Jurkiewicz Wojciech
3. Rogowski Piotr

Łukasz Lasoń

Dzień Tolerancji   1W dniu 6 marca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni  do 1 LO na „Dzień Tolerancji – Tolerancja Wyznaniowa”.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza, warsztatowa, poświęcona była problemowi związanemu z tolerancją i dyskryminacją wyznaniową w Polsce oraz  na świecie. Natomiast druga część poświęcona została spotkaniu z gośćmi – przedstawicielami różnych kościołów istniejących w powiecie namysłowskim.
Przedstawicielem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej był ksiądz E. Kowalski, kościoła Zielonoświątkowego był pastor M. Antoszczuk a Kościoła Rzymsko – Katolickiego ksiądz P. Nowicki.

 

Czytaj więcej...

silnik1fW dniach 17 do 21 lutego 2014 roku w ZSM w Namysłowie odbywał się kurs, którego tematem są MASZYNY ELEKTRYCZNE Budowa zasada działania, sterowanie sekwencyjne ręczne i automatyczne.

 

Czytaj więcej...

zsm-m KONKURS

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH

W dniu 14 lutego 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie został zorganizowany Konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu namysłowskiego.

 

Czytaj więcej...

20140214373Dnia 14.02.2014r. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dyrektorów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze starostą namysłowskim p. Julianem Kruszyńskim. Celem uroczystości było omówienie sukcesów sportowych namysłowskiej młodzieży na szczeblu wojewódzkim.

 

Czytaj więcej...

W dniach 05 i 06 lutego 2014roku uczniowie technikum elektronicznego zwiedzili zakład Diehl Controls Polska S.A. Mogli tam zobaczyć najnowsze technologie produkcji elementów elektronicznych. Największe zainteresowanie wzbudził dział projektowy i produkcyjny w którym zobaczyli automaty do instalowania zespołów elektronicznych w systemie SMD. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i świadomości , że właściwie wybrali profil kształcenia zawodowego. 

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ

05 lutego zorganizowaliśmy spotkanie z Panem Komendantem ze Straży Miejskiej na którym poruszane było zachowanie bezpieczeństwa  na feriach oraz prawa i obowiązki, jakie ciążą na nas jako mieszkańcach. Dowiedzieliśmy się wielu cennych wiadomości  np. jak uzyskać pozwolenie na posiadanie rasy psów uznawanych za niebezpieczne.

Edyta Grzeszczuk

Dnia 03.02.2014 r. odbył się etap szkolny konkursu wiedzy konsumenckiej. Etap powiatowy już w marcu. Poniżej wyniki etapu szkolnego:

Lp. Imię i nazwisko Ilość punktów
1 Bochenek Marta 30
2 Konefał Paulina 28
3 Mieszała Karolina 26
4 Polak Karolina 21
5 Duda Adriana 17

Wyniki eliminacji szkolnych IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

Eliminacje szkolne odbyły się 5 grudnia 2013 r. w szkołach ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie również  zgłosił uczniów do udziału w zawodach. Do etapu okręgowego decyzjami Komitetów Okręgowych w Szkole Głównej Handlowej oraz w Uniwersytetach Ekonomicznych zakwalifikowała się również uczennica Naszej Szkoły Paulina Konefał z klasy 4TE/L – etap okręgowy już 6 marca.

Paulina życzymy powodzenia!!! 

Dnia 30.01.br. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych. Udział w turnieju wzięły szkoły: 1LO, ZSR oraz ZSM.

Czytaj więcej...

Dostawy do pracowni kształcenia zawodowego w ramach projektu 

,,OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY”

 W ubiegłym tygodniu dotarła do naszej szkoły dostawa pracowni kształcenia zawodowego. Będziemy cieszyć się z  nowych pomocy dydaktycznych w  pracowniach fizyczno-chemicznej oraz elektronicznej.

Czytaj więcej...

bezpieczenstwo w ruchu drogowym 07W naszej szkole dnia 21.01.2014r. odbyło się spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu uświadomienie młodym kierowcom zagrożeń w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Informujemy, ze w naszej szkole rozpoczęła się rekrutacja do projektu "Lider w rozwoju” organizowanego przez Stowarzyszenie Laboratorium Zmiany z Opola.

W ramach projektu będą odbywały się warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, dotyczące m.in. komunikacji, budowania zespołu, odkrywania własnego potencjału i wiele innych. Ponadto uczestnicy zajęć mają możliwość wzięcia udziału w tworzeniu własnego projektu na rzecz społeczności lokalnej.

Czytaj więcej...

WITAMY WSZYSTKICH NA NOWEJ
STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY!

4 stycznia 2014 r. Zezpół Szkół Mechanicznych uruchomił nową stronę internetową, dzięki której w prostszy i znacznie bardziej wydajny sposób udostępniamy naszą szeroką ofertą edukacyjną oraz przedstawiamy to, co u nas ciekawe i interesujące. Dla większego komfortu odświeżyliśmy szatę graficzną i wprowadziliśmy wygodniejszą nawigację. Przejrzysty i intuicyjny układ strony uatrakcyjni poruszanie się wśród wielu bieżących i archiwalnych informacji.

Nowa strona www jest elementem identyfikacji wizualnej Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie jako lidera kształcenia zawodowego w rejonie – Szkoły z Charakterem i z Przyszłością, czyli Szkoły na Plus.

Czytaj więcej...

jaselka-mW dniu 17 grudnia 2013r. odbyła się w szkole inscenizacja jasełkowa, którą została przygotowana przez młodzież pod kierunkiem katechetki Jadwigi Jedynak.

GALERIA

 

szachy-mRozegrano mecz towarzyski między nauczycielami a uczniami ZSM kadra szkoły, a zarazem reprezentacja klasy IV TM Kolejno wyniki D. Karbowiak - D. Konefał 1:0, W. Idzi Sz. Korzeniowski 0:1, W. Półrolniczak - K. Dudek 0,5:0,5, B. Medyk - K. Cwynar 0:1.

GALERIA

Miło nam poinformować, że w „Konkursie 2013” szkolny projekt organizacji praktyk za granicą „Dobra praktyka przepustką do lepszej przyszłości” otrzymał dofinansowanie. Tym razem w maju 2014r. do Wielkiej Brytanii wyjedzie 20 uczniów z kl. III TL i III TM (obecnej II TL i TM), we wrześniu zaś 2014r. 20 uczniów kl. III TL i III TM (obecnej I TL i TM).

pdfZasady kwalifikowania uczestników na praktykę zawodową

17 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie podsumowujące rok 2013. W auli zgromadzili się uczniowie wraz z nauczycielami, by oklaskiwać tych, którzy w mijającym roku angażowali się w życie szkoły i wykazali się aktywnością w różnych dziedzinach. Pan Dyrektor Bartosz Medyk wręczył „aktywnym na plus” pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 1 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z AIDS. Czerwona kokardka jest symbolem solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Kokardka ma kształt V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.

Czytaj więcej...

6 grudnia odbył się w naszej szkole III Mikołajkowy Konkurs Językowy (w zakresie języka angielskiego i niemieckiego), zorganizowany przez nauczycieli języków obcych ZSM.

Czytaj więcej...

Zgodnie z tradycją 6 grudnia dotarł do Namysłowa św. Mikołaj. Siwy, straszy pan w czerwonym płaszczu przybył w eskorcie swoich elfów i reniferów, aby tym razem odwiedzić dzieci z Domu Samotnej Matki i pracowników ZSM.

Czytaj więcej...

 KOMPLEKSOWA NAPRAWA I ODRESTAUROWANIE
POJAZDU SAMOCHODOWEGO FIAT 126p

Uczniowie ZSM na zajęciach dodatkowych, będą wykonywali ćwiczenia, które poprawią albo przywrócą wygląd coraz mniej atrakcyjnego samochodu. Konserwacja pojazdu lub poszczególnych części podnosi nie tylko jego wartość rynkową, ale także walory estetyczne i użytkowe.

Czytaj więcej...

28 listopada 2013 roku w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych odbył się 7. Powiatowy Konkurs Recytatorski.

Czytaj więcej...

Niezmiernie miło nam zakomunikować, że w tegorocznej olimpiadzie udział wzięło 6844 uczniów z 268 szkół z czego do drugiego etapu zakwalifikowało się 534 uczniów ze 132 szkół zdobywając co najmniej 34 pkt. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy zmierzenia się z I etapem olimpiady.

Czytaj więcej...

PRACOWNIA DIAGNOSTYKI SAMOCHODOWEJ W ZSM W NAMYSŁOWIE

GALERIA

 UWAGA!!!

W dniach od 02 do 15 grudnia 2013 roku Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie im. Żołnierzy Września 1939 Roku zaprasza na darmowe sprawdzenie stanu technicznego pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Przeglądy będą odbywać się we wtorki od 10:00 do 13:00 oraz piątki od 8:00 do 12:00, w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Mechanicznych mieszczącym się przy ulicy ul. Pułaskiego 10.

Podczas badania zostanie sprawdzony stan techniczny zawieszenia, układu kierowniczego, układu hamulcowego, oświetlenia oraz pozostałych układów wpływających na bezpieczeństwo.

Informujemy również, iż nie jest to okresowe obowiązkowe badanie techniczne, dlatego też nie ma możliwości uzyskania potwierdzenia w dowodzie rejestracyjnym.

Serdecznie zapraszamy

W Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie odbyła się konferencja "Potencjał młodzieży na rynku pracy". Była ona okazją do spotkania przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych za modelowanie lokalnej polityki kształcenia i zatrudniania. Do udziału w dyskusji na temat pozycji młodych ludzi na rynku pracy zaprosiliśmy przedstawicieli firm (m.in. Velux), instytucji (Powiatowy Urząd Pracy) i szkół. Konferencja stanowiła także podsumowanie projektu: "Staże w Unii Europejskiej szansą na sukces młodych techników". W jego ramach uczniowie kl. 2 i 3 technikum organizacji usług gastronomicznych i technikum ekonomicznego w czerwcu 2013r. przebywali na 4-tygodniowej praktyce zawodowej w Anglii. Projekt był elementem programu LLP "Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci.

Czytaj więcej...

W dniach 14.-15.11.2013r. trzydziestu uczniów z klas technikum logistycznego i ekonomicznego wraz z opiekunami: panią wicedyrektor Elżbietą Wnuk, panią Sylwią Salamon – Soją oraz panem Krzysztofem Lejczakiem udało się do stolicy Austrii. Głównym celem wyjazdu była wizyta w firmie LKW-WALTER, która wsparła finansowo organizację wycieczki.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny we wtorek w ZSM odbył się program profilaktyki uzależnień "NOE", w którym udział wzięło ponad 180 uczniów. "NOE’’ to program rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i od roku 1994 uchodzi za jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych programów profilaktycznych, jakie do tej pory są realizowane w Polsce.

Czytaj więcej...

21 LISTOPADA odchodziliśmy w naszej szkole dzień życzliwości i uśmiechu. Uczniowie mechanika ubrali się na żółto rozsiewając na korytarzach i w klasach pozytywną energię. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy, że „życzliwe spojrzenie i uśmiech więcej nieraz znaczą, niż udany dialog". I oby tak było!

Czasami wystarczy uśmiech, dobre słowo, okazanie życzliwości,
by chociaż trochę poprawiły się relacje między ludźmi.

GALERIA ZDJĘĆ 

Wychodząc z założenia, że kształcenie zawodowe należy do tych obszarów edukacji, które w sposób bezpośredni są powiązane z rynkiem pracy Zespół Szkół Mechanicznych realizuje projekt „W lepszy start”, który przewiduje m.in. organizację praktyk dla uczniów techników.

Czytaj więcej...

16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl rusza baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę.

Czytaj więcej...

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej objął honorowy patronat nad ogólnopolską kampanią społeczną „2013- Rok Żołnierzy Wyklętych.” Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen w naszej szkole zaprezentowano wystawę: „Ocalić od zapomnienia”. Wystawa ta powstała dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i prezentowana była od 23.10 do 04.11 2013 r. Stanowi ona opowieść o wciąż żyjących na Kresach Wschodnich II RP weteranach Armii Krajowej.

Czytaj więcej...

17 października 2013 r. już po raz drugi gościliśmy w Zespole Szkół Mechanicznych przedstawicieli firmy logistycznej LKW - WALTER z Wiednia: pana Thomasa Denkingera oraz pana Krzysztofa Adamczuka. W w/w firmie austriackiej czworo uczniów naszej szkoły odbyło w roku szkolnym 2011/12 czterotygodniową praktykę w ramach projektu „Innowacyjna Szkoła Zawodowa III”.

Czytaj więcej...

W dniach 23-31 października b.r. serdecznie zapraszamy do Auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie na wystawę „Ocalić od zapomnienia…”

Czytaj więcej...

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek oraz do korzystania z czytelni multimedialnej z dostępem do Internetu. 

Na wstępie pierwszoklasiści, w obecności zacnego audytorium złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Natomiast uczniowie, którzy w drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013 osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali z rąk dyrektora szkoły i starosty namysłowskiego pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodą najwyższą doceniona została Marta Bochenek z klasy 4 technikum ekonomicznego – stypendystka Premiera RP.

Czytaj więcej...

Opracowaliśmy tablicę z wytyczonymi trasami, przygotowaliśmy opisy poszczególnych przystanków oraz folder, który zamieszczony został w ogólnopolskim przewodniku wydanym przez CEO. 24 czerwca p. Joanna Leszczyńska ze Starostwa Powiatowego dokonała otwarcia naszej ekotrasy.

Czytaj więcej...

Prosimy o zapoznanie się z zaktualizowanym planem lekcji, który będzie obowiązywał od poniedziałku 14 października 2013.

Dziękujemy 

bmedyk1 t22 września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Dla naszej szkoły rok szczególny. Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole zaszczycił swą obecnością wicestarosta powiatu namysłowskiego Pan Andrzej Spór, przedstawiając społeczności uczniowskiej nowego dyrektora Mechanika Pana Bartosza Medyka.

Wicestarosta dziękował odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi Henrykowi Tomiczkowi, a jego następcy życzył wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej na nowym stanowisku. Ustępujący po 32 latach dyrektorowania Pan Henryk Tomiczek przywoływał przeszłość, dziękował za pożegnanie i nie szczędził miłych słów nowemu Dyrektorowi naszej szkoły.

Tak więc wspólnie z Panem Bartoszem Medykiem zaczynamy kolejny etap funkcjonowania Mechanika, a Panu Henrykowi Tomiczkowi raz jeszcze serdecznie dziękujemy i życzymy realizacji życiowych pasji. (WJ) 

W czwartek 19 września 2013 roku o godzinie 8:45 uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zgromadzili się przed wejściem do szkoły. Po krótkiej zbiórce wszyscy podążyli w kierunku Michalic na swoją pierwszą wspólną wyprawę. To nie był dzień wolny, miał na celu nauczyć pierwszoklasistów zdrowej rywalizacji oraz współpracy w grupie. Mimo chłodu wszyscy dobrze się bawili, a przygotowane kiełbaski z grilla i gorąca herbata smakowały wyjątkowo. Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

Jolanta Bednarek

Dla 68% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Czytaj więcej...

We wrześniu rozpoczął się kolejny etap realizowanego w szkole projektu „W lepszy start”. Projekt zakłada m.in. wzrost konkurencyjności absolwentów szkoły poprzez współpracę ze środowiskiem zewnętrznym w zakresie kształcenia zawodowego i organizacji praktyk oraz staży zawodowych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczniemy w poniedziałek, 2 września 2013r., o godzinie 9.00 na szkolnym boisku asfaltowym.

 

Dnia 27 czerwca 2013r. w auli szkolnej odbyła się niecodzienna uroczystość. Jej bohaterem był wieloletni dyrektor naszej szkoły, który z dniem 1września tego roku przechodzi na emeryturę. Pan Henryk Tomiczek 41 lat życia zawodowego poświęcił pracy z młodzieżą. Powierzenie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie otrzymał 1 sierpnia 1981 roku.

Czytaj więcej...

Piątek, 28 czerwca, był ostatnim dniem roku szkolnego 2012/13. Program uroczystości zakończenia obejmował mszę św. odprawioną w Kościele pw. Św. Franciszka (za zmarłych pracowników i uczniów ZSM) oraz apel na boisku szkolnym.

Czytaj więcej...

I stało się! Po wielu trudach i kłopotach otworzyliśmy ekotrasę, promująca walory kulturowe, etnograficzne, architektoniczne i przyrodnicze Namysłowa i okolic.

Czytaj więcej...

Mija trzeci tydzień pobytu uczniów na praktyce w Wielkiej Brytanii, w nadmorskiej miejscowości Portsmouth. Po pierwszym, zapoznawczym tygodniu wszyscy czują się dobrze, swobodnie poruszają się po mieście i doskonale radzą sobie w miejscach praktyk. Uczniowie wykonują zadania zawodowe związane z ich profesją: gastronomicy pracują w kuchni i na sali przy obsłudze klientów, a ekonomiści – w sklepach i biurach.

Czytaj więcej...

Każdego dnia w czasie przerw szkolny czas płynie w rytm muzyki z głośników szkolnego radiowęzła. Od wielu lat tradycją jest, że „pracują” w nim uczniowie i to oni odpowiedzialni są za jego codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej...

W maju 15 uczniów kl. III technikum mechanicznego odbyło miesięczną praktykę zawodową w autoryzowanych warsztatach samochodowych we Wrocławiu:

  •  Frączak Spółka z o.o. przedstawiciel Mercedesa,
  •  Autoserwis Dolny Śląsk LM Spółka z o.o. przedstawiciel Opla i Chevroleta,
  •  AMICAR przedstawiciel Fiata,
  •  France Serwis Mirosław Dudra przedstawiciel Renault.

Czytaj więcej...

Fundusze europejskie dla szkół zawodowych są na wyciągnięcie ręki – wystarczy sięgnąć. Zespół Szkół Mechanicznych jest tego najlepszym przykładem. Dobiega końca realizacja projektu w ramach POKL „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. To już kolejny projekt, dzięki któremu uczniowie Mechanika mogli zdobyć nowe kwalifikacje i poszerzyć swoja wiedzę i umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu Leonardo da Vinci, przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie kl. II technikum organizacji usług gastronomicznych i kl. III technikum ekonomicznego, wraz z opiekunami, 26 maja wyjechali do Anglii na 4 - tygodniową praktykę zawodową. Na realizację projektu "Staże w Unii Europejskiej szansą na sukces młodych techników" szkoła pozyskała ponad 71 000 Euro.

Czytaj więcej...

W dniu 17 maja 2013 roku o godz. 11.00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się Przedstawienie p.t. "Lekcja patriotyzmu". Na scenie występowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Namysłowie. Widownię stanowili uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu Namysłów.

Czytaj więcej...

W dniu 17 kwietnia 2013 roku odbyła się 10 edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości". Jest to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowym patronatem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej...

I stało się! W piątek po raz ostatni w szkole mogliśmy spotkać uczniów klas maturalnych. Oficjalnie zakończyli oni naukę stając abiturientami Zespołu Szkół Mechanicznych. Uroczystą akademię, przygotowaną przez kl. 3TE/L i p. Katarzynę Popczyk, w auli szkolnej rozpoczęło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas trzecich.

Czytaj więcej...

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności ortograficznych wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

12 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie odbył się VII Festiwal Przedsiębiorczości. Jest to impreza cykliczna, w trakcie której uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przedstawiają działania z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 11 szkół.

Czytaj więcej...

Dnia 3 kwietnia 2013 r. w PSP Namysłów odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Celem w/w turnieju była popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej...

9 kwietnia do naszej szkoły zaprosiliśmy uczniów klas III gimnazjów. Kolejny raz odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Szkołę odwiedziło ponad 300 uczniów z gimnazjów: nr 1 i 2 w Namysłowie, Ligoty Książęcej, Świerczowa, Domaszowic, Wilkowa, Smogorzowa, Rychtala, Dziadowej Kłody i Bierutowa, którzy być może od września rozpoczną naukę w Mechaniku.

Czytaj więcej...

W dniach 4–7 kwietnia odbywały się w Poznaniu Targi MOTOR SHOW. To największa i najbardziej ekskluzywna impreza motoryzacyjna w Europie Środkowo – Wschodniej. Tworzyły ją salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i Air Passion. Ponadto zorganizowano miasteczko rodzinne, czyli pełną atrakcji strefę dedykowaną dla rodziców i dzieci. Odbyła się także wystawa aut zabytkowych i Custom Festiwal.

Czytaj więcej...

Uczniowie dwóch klas maturalnych (4 TE i 4 TL) 26 marca brali udział w prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przewodnikiem po uczelni był p. Andrzej Ostrowski – wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu.

Czytaj więcej...

Od 25 lutego do 22 marca 2013 roku Patrycja Weisman, Patryk Staszczyszyn i Łukasz Chwastek z klasy 3TE/L odbywali czterotygodniową praktykę zawodową w Austrii w ramach projektu systemowego nr POKL.09.02.00-16-008/12 "Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany!

Wojciech Eichelberger

Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie od września 2012r. realizuje projekt pod nazwą „Pamięć Żołnierzy Września 1939 Roku”. Łączy on w sobie kult wiedzy i pracy oraz kult przyszłości. Społeczność szkolna spotyka się z zaproszonymi gośćmi, by uczcić pamięć bohaterów drugiej wojny światowej a zarazem promować tych spośród uczniów, którzy są bohaterami teraźniejszości.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Paulina Adamiak, Magdalena Klimczak oraz Marlena Żądło brali udział w Etapie Finałowym II-go Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku.

Czytaj więcej...

Dnia 15 marca bieżącego roku przeprowadzony został w auli naszej szkoły, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta i Banku Spółdzielczego w Namysłowie, Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka na targi do Hanoweru była wspaniałą przygodą i niezwykłym doświadczeniem. W trasę wyruszyliśmy autokarem z Opola. Po drodze zwiedziliśmy piękne i ciekawe miasto znad Łeby-Drezno, skąd wyruszyliśmy do Gloser, gdzie przygotowane mieliśmy noclegi w hotelu Ramada. Z samego rana po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę do Hanoweru. 09-03-2013 o godzinie 10 dotarliśmy na odbywające się co roku na początku marca w Hanowerze, najważniejsze światowe targi branży teleinformatycznej CeBIT, oferujące oprogramowanie sprzętu komputerowego i najnowsze technologie m. in. telefonii komórkowej, artykułów RTV.

Czytaj więcej...

Nie można zracjonalizować tego, co wydarzyło się w sobotnią noc…

Składamy szczere wyrazy współczucia uczniom, nauczycielom i dyrekcji ZSR w Namysłowie. Jesteśmy z Wami, Andrzeju, Adamie i Kubo. W sposób szczególny łączymy się w cierpieniu z rodziną i przyjaciółmi Przemka Tietza.

Społeczność ZSM w Namysłowie

Każdego roku w marcu rozpoczynają się działania szkoły związane z rekrutacją uczniów gimnazjów do klas pierwszych. Poda hasłem „Razem tworzymy zespół – dołącz do nas” spotykamy się z gimnazjalistami przedstawiając informacje o szkole i kierunkach kształcenia. Pokazujemy pracownie, działania w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów i naszą bazę. Mamy się czym pochwalić ponieważ w ciągi ostatnich 6 lat szkoła gruntownie zmieniła się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz (nowoczesne pracownie wyposażone w pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów zawodowych).

Czytaj więcej...

1 marca br. odbył się etap szkolny XIV KONKURSU MATEMATYCZNEGO „EUKLIDES” zorganizowanego przez STOWARZYSZENIE DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI TWÓRCZYCH I AKTYWNYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH „TA”.

Czytaj więcej...

20.02. br. w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja programu „Prymus Mechanika” mającego na celu upowszechnianie wśród uczniów naszej szkoły szacunku dla wiedzy i nauki połączona z realizowanym od 1 września 2013r. projektem pod nazwą „Pamięć Żołnierzy Września 1939 Roku”. Łącząc dwie pozytywistyczne wartości – kult wiedzy i kult przeszłości spotkaliśmy się, by wspólnie czcić pamięć o bohaterach z przeszłości i promować wzorowe postawy bohaterów teraźniejszości.

Czytaj więcej...

W związku z ogólnopolska kampanią edukacyjną w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym zachęcamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie i nie tylko do włączenia sie do ochrony naszego środowiska i uczestnictwa w programie, który realizowany jest od dnia 1 stycznia 2013 do dnia 31 grudnia 2013 r. w 70 punktach zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj więcej...

W dzisiejszym świecie każdy chce być postrzegany jako człowiek sukcesu, atrakcyjny, sympatyczny i pełen pozytywnej energii. Potrzebujemy akceptacji innych ludzi i chcemy cieszyć się zadbanym wyglądem. Jak tego dokonać mogły dowiedzieć się uczennice, które wzięły udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. Kurs odbył się w czasie ferii w Saloniku „Magda M”.

Czytaj więcej...

Zgodnie z tradycją na sto dni przed maturą odbyła się Studniówka. Uczniowie klas maturalnych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkali się w Dworku Różanym, gdzie o godz. 18 polonezem rozpoczęto bal. Piękną choreografię do muzyki z filmu „Pan Tadeusz” przygotował p. Wiesław Idzi. Następnie p. dyrektor Henryk Tomiczek dokonał otwarcia studniówki i po kolacji rozpoczęły się prawdziwe szaleństwa. Atrakcją tegorocznego balu był żywiołowy taniec „belgijka”, którą uczniowie odtańczyli z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o działaniach ekologicznych i wolontariacie w Zespole Szkół Mechanicznych. 

ikona ppswolontariat.pps

 

12 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs językowy (w zakresie języka angielskiego i niemieckiego).

Czytaj więcej...

W ramach realizowanego w szkole projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”, 8 stycznia uczniowie kl. 1 TE, 1 E/W i 2E/W wzięli udział w wycieczce prozawodowej do Centrum Handlowego Auchan Bielany Wrocławskie.

Czytaj więcej...

Finał akcji odbył sie w dniach 8-9.12.2012r. Pomocą, przy wsparciu 13 wolontariuszy, objęto 21 rodzin. Dzięki zorganizowanemu koncertowi, który odbył się w Klubie ZORZA w Namysłowie dnia 6 grudnia, pomocą objęto dodatkowych 16 rodzin.

Czytaj więcej...

W maju 2013 roku uczniowie klasy drugiej technikum organizacji usług gastronomicznych i klasy trzeciej technikum ekonomicznego będą realizowali zagraniczną praktykę zawodową w ramach konkursu Leonardo da Vinci. Do udziału w praktyce zakwalifikowanych będzie 20 uczniów.

pdfZasady kwalifikowania uczestników na praktykę zawodową

28 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się 6 Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego uczestnicy prezentowali tym razem poezję Agnieszki Osieckiej. Do recytatorskich zmagań przystąpiło ponad 40 uczniów ze szkół powiatu namysłowskiego, kluczborskiego i oleśnickiego.

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a