logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

14 czerwca 2012r. odbył się happening podsumowujący działania, zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego "INNOWACYJNA SZKOŁA ZAWODOWA III".

Czytaj więcej...

They are the best!

Tak o naszych uczennicach odbywających praktykę w zakładach gastronomicznych i hotelach w Plymouth, mówią ich właściciele i menadżerowie. Mija trzeci tydzień pobytu w Anglii uczennic z technikum organizacji usług gastronomicznych. Pobyt i praktyka odbywają się w ramach projektu LdV.

Czytaj więcej...

Na rok 2012 przypadają dwie istotne rocznice związane z postacią Janusza Korczaka, wybitnego prekursora walki o prawa dziecka, pisarza i wychowawcy, działacza społecznego, wreszcie lekarza z wykształcenia i z zawodu.

Czytaj więcej...

15 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Projekt „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II”, który realizowany jest w naszej szkole od czerwca 2010r., dobiega końca. Jego ostatnimi akcentami są kursy: spawania metodą TIG i kurs obsługi koparko – ładowarki.

Czytaj więcej...

5 czerwca 2012 r. o godzinie 1100 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbył się finał "Akcji o Afryce". Było to już czwarte tego typu przedsięwzięcie organizowane przez Zespół Szkół Mechanicznych im.

Czytaj więcej...

Makijaż trendy 2012 - co będzie w modzie?

tego mogły się dowiedzieć uczennice, które wzięły udział w kursie wizażu organizowanym w ramach projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II”.

Czytaj więcej...

"Człowiek jest zaledwie słabym światełkiem pośród burzy, lecz to światełko trwa i jest wszystkim."

(Henryk Poincare)

Ze smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Eweliny - uczennicy klasy I Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych.

Wszystkim najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu.

...Byłaś..., ...Jesteś..., ...Będziesz...
Na zawsze w naszych sercach i pamięci...

5 czerwca w Kędzierzynie - Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce. Nasza reprezentacja zdobyła aż 5 medali.

Czytaj więcej...

1 czerwca to znane wszystkim dzieciom (małym i tym starszym) święto. Jak co roku i w naszej szkole zorganizowano z tej okazji wiele atrakcji, m.in. rozgrywki sportowe w tenisa stołowego i piłkę siatkową. Atrakcją był mecz między nauczycielami a uczniami który, po wspaniałej walce, wygrali UCZNIOWIE. Gratulacje!

Czytaj więcej...

Przez cztery dni (29.05 – 1.06.2012) Poznań był międzynarodową areną prezentacji światowych trendów w logistyce, spedycji i transporcie. Podczas targów ITM POLSKA, w ramach których odbył się Salon Logistyki, Transportu i Spedycji "TRANSPORTA", spotykali się specjaliści ze wszystkich najważniejszych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej...

W projekcie „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II” zakończono kolejny etap. 20 uczniów klasy I technikum organizacji usług gastronomicznych zdobyło umiejętności baristy.

Czytaj więcej...

Jakie są prawa i obowiązki uczniów „młodocianych pracujących”, gdzie można się zwrócić w przypadku gdy łamane są ich prawa, jakie są zasady urlopowania? O tych i wielu innych zagadnieniach dowiedzieli się uczniowie z klas wielozawodowych: 1 E/W i 2 H, którzy 4 czerwca wzięli udział w spotkaniu z inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

Czytaj więcej...

W maju 10 uczniów Mechanika uczestniczyło w kursie barmańskim. Poznali tajniki zawodu, rodzaje alkoholi, receptury drinków, arsenał dodatków i triki barmańskie.

Czytaj więcej...

9 maja w naszej szkole odbyła się konferencja „Szkoła zawodowa partnerem pracodawców w kształceniu przyszłych pracowników" zorganizowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Namysłowie przy współudziale Zespół Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

W niedzielę 27 maja grupa uczniów klas II i III technikum organizacji usług gastronomicznych wraz z opiekunami (panią M. Staszczyszyn i panią E. Rzewuską) wyruszyli w daleką podróż do Plymouth w Anglii na czterotygodniową praktykę zawodową.

Czytaj więcej...

Na lekcjach historii w ZSM uczniowie często pracują metodą projektu. Ostatni projekt przygotowany został przez klasę I Technikum Usług Gastronomicznych a jego tematem było życie codzienne w Średniowieczu.

Czytaj więcej...

Od 16 kwietnia do 12 maja 2012 roku Agnieszka Podejma i Paweł Szewczyk odbywali praktykę zawodową w firmie LKW Walter w Wiedniu, a dokładniej w grupie CONTAINEX na dziele polskim.

Czytaj więcej...

logo leonardo

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu Leonardo da Vinci uczniowie kl. II i III technikum organizacji usług gastronomicznych wraz z opiekunami (p. M. Staszczyszyn i E. Rzewuską) 27 maja wyjadą do Anglii na 4 – tygodniową praktykę zawodową.

Czytaj więcej...

MATURA to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. 4 maja rozpoczął się "maraton" dla tegorocznych absolwentów. Maturzyści z Technikum nr 1 przystąpili dzisiaj o godz. 900 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Czytaj więcej...

Magdalena Augustyn, maturzystka z Zespołu Szkół Mechanicznych została wyróżniona w tegorocznej Olimpiadzie Logistycznej! 20 kwietnia br. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Czytaj więcej...

27 kwietnia 2012 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Do udziału w tej uroczystości przygotowywali się przez 4 lata. Teraz, po tym "wkuwaniu", doczekali się tego swojego najważniejszego dnia w Mechaniku. Dzisiaj, w roli uczniów, są w szkole po raz ostatni i otrzymują status absolwenta Zespołu Szkół Mechanicznych.

Czytaj więcej...

580 różnych modeli samochodów, motocykli oraz innych pojazdów, czyli 7 pawilonów pełnych wrażeń i emocji, FERRARI i LOTUS - po raz pierwszy na wystawie w Polsce, miasteczko rodzinne, I Ogólnopolski Salon Caravaningowy, miasteczko wyścigowe, samochody, motocykle, quady, zlot caravaningowy, Auto City, miasteczko samochodów zdalnie sterowanych – to wszystko 14 kwietnia uczniowie Mechanika mogli zobaczyć na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych MOTO SHOW w Poznaniu.

Czytaj więcej...

W dniu 22 marca odbył się krajowy Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj więcej...

21 marca 2012 r. gościliśmy w Zespole Szkół Mechanicznych przedstawicieli firmy LKW - WALTER z Wiednia: panią Magdalenę Grodzińską, pana Thomasa Denkingera oraz pana Krzysztofa Adamczuka. Do w/w firmy austriackiej wyjechali na początku marca uczniowie z klasy 3 TL: Sandra Fluder i Kamil Wysmyk na czterotygodniową praktykę w ramach projektu "Innowacyjna Szkoła Zawodowa III”.

Czytaj więcej...

15 marca 2012 roku w Światowym Dniu Konsumenta zorganizowano w naszej szkole Powiatowy Konkurs Wiedzy Konsumenckiej pod hasłem "Konsumenci to My wszyscy"

Czytaj więcej...

6 i 7 marca bieżącego roku uczniowie klas maturalnych naszej szkoły uczestniczyli w III edycji Spotkań Edukacyjnych "Wrocławski Indeks" w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów szkół gimnazjalnych do Zespołu Szkół Mechaniczych na "DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI".

Gimnazjalistów zapraszamy 28 marca 2012 roku (środa) w godz. 8.00 - 14.00.

Rodziców uczniów zapraszamy 31 marca 2012 roku (sobota) w godz. 9.00 -14.00 (warsztaty szkolne).

W trakcie spotkania oprócz zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły będzie można również skorzystać z bezpłatnej usługi w szkolnych pracowniach do badań diagnostycznych pojazdów.

Serdecznie zapraszamy zobacz zaproszenie.

Dyrektor ZSM
Henryk Tomiczek

W dniach 9 - 10 marca 2012 roku przedstawiciele naszej szkoły wyjechali na targi nowych technologii CeBIT do Hanoweru w ramach projektu Innowacyjna Szkoła Zawodowa III.

Czytaj więcej...

W dniu 07 marca 2012 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się konferencja nt "Szkoła zawodowa przyszłością XXI wieku". Konferencja dotyczyła prezentacji oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Mechanicznych jak również Zespołu Szkół Rolniczych. W spotkaniu brali udział dyrektorzy placówek , pedagodzy, doradcy zawodowi i wychowawcy klas trzecich gimnazjum.

Czytaj więcej...

W dniach od 23-01-2012 do 03-02-2012 dzięki dofinansowaniu Agencji Narodowej miałam okazję wziąć udział w szkoleniu z programu Comenius – Uczenie się przez Całe Życie. Odbyło się ono w Wielkiej Brytanii w miejscowości Plymouth.

Czytaj więcej...

W tym tygodniu klasy maturalne będą pisać próbną maturę z matematyki przygotowaną przez OKE Wrocław.

Już niedługo prawdziwa matura.... - ten maraton rozpocznie się za 60 dni kalendarzowych.

Matura to najważniejszy egzamin w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Warto dobrze się do niej przygotować.

Jak wam idzie nauka? Nie odkładajcie jej na ostatni moment!!! Już teraz rozpocznijcie solidne przygotowania do egzaminów aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Na pewno będziecie z siebie dumny w maju!

W czasie przerwy naukowej powspominajcie sobie chwile jakie przeżywaliście 14 stycznia tego roku.

Przeżyj to jeszcze raz - STUDIÓWKA 2012

W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie bierze udział w projekcie „Innowacyjna Szkoła Zawodowa III”, pilotowanym przez WODIiP Opole, a dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z zadań projektu jest udział najlepszych uczniów różnych szkół województwa opolskiego (po 4 osoby z każdej ze szkół) w czterotygodniowej praktyce w nowoczesnych firmach na terenie Austrii, Niemiec oraz Polski.

Czytaj więcej...

Dnia 24 lutego 2012 r. w piątek, o godz. 1000 przyjechał do nas Rzecznik Prasowy i zarazem Dyrektor Administracyjny p. Wojciech Zalewski, celem prezentacji Uczelni i zacieśnienia współpracy naszej Szkoły z Wyższą Szkołą Logistyczną w Poznaniu.

Czytaj więcej...

15 lutego 2012r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość kolejnej edycji programu "Prymus Mechanika" realizowanego równolegle z programem wychowawczo-patriotycznym "Pamięć o Żołnierzach Września".

Czytaj więcej...

"Książka kołem ludzkiej wiedzy i wyobraźni" - jak mówi Umberto Eco. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu zorganizowała konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych: „Jaka będzie przyszłość książki?”. Współorganizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Namysłowie im. S. Wasylewskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w grudniu 2011. Brała w nim udział Anna Groblica - uczennica kl. 3 TL, która otrzymała wyróżnienie. Ania napisała esej na temat przyszłości książki papierowej oraz elektronicznej. Praca ta została napisana pod kierunkiem Pani Bożeny Szwed oraz Pani Violetty Korytko.

9 stycznia w naszej szkole uczniowie klas maturalnych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach konwersacyjnych z native speaker'em Mike Christalyn Melgarejo Gużda z Filipin.

Czytaj więcej...

Realizując kolejny etap projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II” 10 uczniów, głównie klas czwartych technikum logistycznego, ukończyło kurs obsługi wózków widłowych, na którym mieli możliwość zdobycia wiadomości i umiejętności potrzebnych do pracy z wykorzystaniem tego urządzenia.

Czytaj więcej...

22 grudnia w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów najlepsza drużyna świata, PlanetWin 365 Trentino pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle w trzech setach.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy III TE uczestniczyli w spotkaniu z psychologiem na temat HIV i AIDS. 2 godzinne warsztaty dotyczyły m.in. wyjaśnianiu dróg zakażeń, zachowań ryzykownych, możliwości bezpłatnego testowania.

Czytaj więcej...

Kolejni uczniowie Mechanika zdobywają nowe, przydatne w życiu zawodowym kwalifikacje. W ramach projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – lepszym Jutrem II” 12 uczniów uczestniczyło w kursie obsługi kas fiskalnych.

Czytaj więcej...

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza” - XII EDYCJA. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Uczniowie Mechanika nie pozostali obojętni na los dzieci, oprócz książek i zeszytów przynosili, zgodnie z nazwą akcji, drobne monety groszowe.

Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski, który po jej zakończeniu wszystkie zebrane monety przesłał do organizatorów.

Za udział w akcji wszystkim dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Dzień ten jest obchodzony z inicjatywy WHO - Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 r. Czerwona wstążka jest znakiem solidarności z chorymi na AIDS.

Czytaj więcej...

Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii z Katowic przeprowadziło dwa programy profilaktyki uzależnień "NOE". Spotkanie odbyło się w auli ZSM w Namysłowie. Program adresowany był głównie do młodzieży, u której nastąpiła inicjacja alkoholowa. Uczestniczyło w nim ponad 200 uczniów klas pierwszych i drugich.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych, które wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych.

Czytaj więcej...

Uczniowie pięciu klas technikum naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedpremierowym spektaklu namysłowskiej grupy teatralnej "Bez Atu", prowadzonej przez Panią Aleksandrę Patelską.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z Zespołu Szkół Mechanicznych i Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili 44 rodziny. Na internetowej stronie akcji znalazły się opisy 23 rodzin. Pozostałe albo nie spełniały warunków, albo nie wyraziły zgody na udział w akcji. Cieszymy się, że wszystkie wytypowane gospodarstwa znalazły darczyńców.

Czytaj więcej...

Uczniowie Mechanika w ramach akcji "Kino Orange – mobilne kino w Twoim mieście!” uczestniczyli w kolejnym seansie filmowym w NOK. Projekt stworzony przez firmę Outdoor Cinema oraz operatora komórkowego Orange skierowany jest do mieszkańców miejscowości, w których nie ma kin stacjonarnych.

Czytaj więcej...

Współczesny przemysł do wykonania procesu obróbki stosuje obrabiarki sterowane numerycznie. Obrabiarka realizuje proces obróbki według wprowadzonego do układu sterowania programu.

Czytaj więcej...

6 grudnia, z okazji Mikołajek, Samorząd uczniowski wraz z nauczycielami języków obcych zorganizował konkurs językowy (w zakresie języka angielskiego i niemieckiego).

Czytaj więcej...

SZLACHETNA PACZKA to projekt, w którym co roku przekazujemy świąteczną pomoc tysiącom potrzebujących rodzin. Akcja jest organizowana lokalnie, w miejscowych społecznościach, co gwarantuje jej racjonalność i skuteczność.

Czytaj więcej...

29 listopada w naszej szkole odbyła się konferencja "Potencjał młodzieży na rynku pracy”. Konferencja była podsumowaniem realizowanego w ubiegłym roku szkolnym projektu „Praktyka zawodowa za granicą szansą na lepszą przyszłość”. Projekt był elementem programu LLP „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Partnerem szkoły ze strony angielskiej była firma Tellus Group a uczniowie przebywali w Kornwalii, w Plymouth. Na realizację projektu szkoła otrzymała ponad 60 000 Euro.

Czytaj więcej...

Co jest ważniejsze? Dobry serwis czy dobra kuchnia w restauracji? Musimy wiedzieć, że goście przychodzą do restauracji nie tylko po to aby zjeść, ale także po to by spędzić miło czas i poczuć się wyjątkowo. Tę wyjątkowość zapewnia personel lokalu, a szczególnie osoba, która ma bezpośredni kontakt z gościem, czyli kelner.

Czytaj więcej...

W ramach projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II” uczniowie klas mechanicznych uczestniczący w kursie spawania poznają tajniki spawania metodą MAG.

Czytaj więcej...

17 listopada Halina Bilik, opolska kurator oświaty, wręczyła dyplomy 102 wyróżniającym się uczniom z całej Opolszczyzny. Otrzymali oni tytuł "Stypendysty Premiera". Wśród wyróżnionych była Marta Kostrzewa uczennica kl. IV technikum ekonomicznego (średnia ocen za rok szkolny 2010/11 - 5,118).

Czytaj więcej...

 Mechanik głosuje na projekt "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości"

szkola-zawodowa-droga

Czytaj więcej...

6 października uczniowie kl. 1 TM, 1 A i 3 A wzięli udział w VII Dniach Otwartych Elektrowni Opole. Tematem przewodnim było funkcjonowanie laboratoriów w elektrowni.

Czytaj więcej...

W naszym "Mechaniku" 13 października zorganizowana została uroczysta akademia, na której dominowały życzenia kierowane pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

30 września 2011 roku klasa 3H wraz z doradcą zawodowym ZSM uczestniczyła w warsztatach zawodoznawczych. Warsztaty odbyły się w Młodzieżowym Centrum Kariery w Namysłowie i zorganizowane zostały przez trenerów – doradców zawodowych.

Czytaj więcej...

27 września 2011roku w Opolu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. W zawodach tych swoją dominację w lekkiej atletyce potwierdziły szkoły ponadgimnazjalne z Namysłowa.

Czytaj więcej...

Wrzesień to w tradycji naszego Mechanika czas wyróżnienia tytułem Prymusa Mechanika tych, którzy wykazali się bardzo dobrymi wynikami w ubiegłym roku szkolnym. Dyrektor Tomiczek wspólnie ze starostą Andrzejem Spórem wręczyli nowym prymusom i ich rodzicom akty przyznania tytułu, decyzje o przyznaniu stypendium oraz listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

16 września 2011 roku uczniowie klas IV technikum logistycznego i technikum ekonomicznego uczestniczyli w V Opolskim Salonie Maturzystów, który odbył się na Politechnice Opolskiej.

Czytaj więcej...

Od kilku lat, w Mechaniku, druga połowa września stoi pod znakiem zawodów lekkoatletycznych dla klas pierwszych. W tym roku zawody te odbyły się w środę – 21 września na stadionie miejskim. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Renata Koziarska. W programie zawodów odbyło się po 6 konkurencji dla chłopców i dziewcząt. Były to biegi na 100m, 400m i 800m, skok w dal i wzwyż oraz pchnięcie kulą.

Czytaj więcej...

W każdy trzeci weekend września uczniowie szkół, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy mobilizują się by uporządkować swoje otoczenie. Ale zbieranie śmieci to nie główny cel tej akcji. W tych działaniach chcemy rozbudzić i wpłynąć na świadomość ekologiczną ludzi. 

Właśnie dlatego uczniowie naszego Mechanika przy wsparciu nauczycieli na czele których stała pani Hanna Szymczyk zorganizowali 16 września akcję pt. "Oczyścimy nasz park!".

GALERIA

Przez pięć dni (11 - 15 września) w Poznaniu trwał wspólny blok sześciu wydarzeń targowych: Polagra-Food, Polagra-Tech, Gastro Trendy, Pakfood, Smaki Regionów oraz KWZH. Tegoroczne targi Gastro Trendy obfitowały w wiele atrakcji: rozegrano konkurs o Kulinarny Puchar Polski, Mistrzostwa Polski sieci kawowych, odbyły się też kilkudniowe warsztaty kawowe. Nowością był projekt „Gastronomia na obcasach", teatr "Szkoła Kulinarna”.

Czytaj więcej...

W ramach programu Leonardo da Vinci 20 uczniów klas III technikum logistycznego w czerwcu odbywało 4 - tygodniową praktykę zawodową w Anglii. Na realizację projektu „Praktyka zawodowa za granicą szansą na lepszą przyszłość” szkoła otrzymała ponad 60 000 Euro.

Czytaj więcej...

logo lszz

Zespół Szkół Mechanicznych od kwietnia realizuje kolejny projekt "Lepsza Szkoła Zawodowa Lepszym Jutrem II". Projektodawcą jest powiat namysłowski, a środki pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na działania prowadzone w ZSM przewidziano ok. 330 tys. zł.

Czytaj więcej...

15 uczniów kl. III technikum organizacji usług gastronomicznych w czerwcu odbyło miesięczną praktykę zawodową w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno. Wyjazd na praktykę odbył się w ramach projektu "Lepsza Szkoła Zawodowa Lepszym Jutrem II", z którego sfinansowano całość kosztów (wyżywienie, pobyt, przejazd do i z Dźwirzyna).

Czytaj więcej...

Dobiegła końca realizacja projektu „Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości”. Projekt realizowany był w Zespole Szkół Mechanicznych w roku szkolnym 2009/10 i 2010/11. Projektodawcą był powiat namysłowski, a środki pochodziły z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu obejmującego Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Rolniczych to ponad 580 000 zł. Zespół Szkół Mechanicznych jako największa w powiecie szkoła zawodowa, realizując kolejny projekt, podejmuje działania mające na celu podniesienie umiejętności zawodowych uczniów, co pozwoli im na większą konkurencyjność na rynku pracy.

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a