logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Wreszcie nadszedł upragniony koniec roku szkolnego, na który czekał chyba każdy uczeń. Po raz ostatni przed wakacjami zadźwięczał szkolny dzwonek. Nadchodzą dwa miesiące odpoczynku od książek, wkuwania i wszystkiego co ze szkołą związane. Zanim jednak rozpoczną się upragnione wakacje jeszcze jedno spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami, koleżankami i kolegami. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele św. Franciszka z Asyżu a potem cała społeczność zgromadziła się przed szkołą gdzie Dyrektor podziękował młodzieży za wytężoną pracę i życzył spokojnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Najbardziej pracowici zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Teraz już tylko świadectwa i wakacje, wakacje, wakacje ... . Do zobaczenia za dwa miesiące!!!

Zespół redakcyjny strony www "Mechanika" życzy wspaniałych, niezapomnianych, słonecznych i szalonych wakacji, 
nowych przyjaźni oraz nabrania sił i chęci do wytężonej nauki w nowym roku szkolnym.

GALERIA

Od 29 maja 20 uczniów klas III technikum logistycznego odbywa miesięczną praktykę zawodową w miejscowości Plymouth w Wielkiej Brytanii. Uczniowie zakwaterowani są u angielskich rodzin, gdzie mają zapewnione pełne całodzienne wyżywienie.

Czytaj więcej...

6 czerwca 2011- Dzień Szkoły bez Przemocy!!!

Wszystko, cokolwiek robimy wbrew woli drugiego człowieka- jest przemocą!

6 czerwca 2011 już po raz czwarty w ramach programu „Szkoła bez Przemocy” obchodziliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie w szkołach. 

Czytaj więcej...

Uczniowie klas III technikum logistycznego od 29 maja przebywają w Anglii, w miejscowości Plymouth. Pobyt uczniów związany jest z odbywaną praktyką zawodową w ramach projektu Leonardo da Vinci „Praktyka zawodowa za granicą szansą na lepszą przyszłość”.

Czytaj więcej...

15 uczniów kl. III technikum organizacji usług gastronomicznych odbywa miesięczną praktykę zawodową w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno.

Czytaj więcej...

02.06.2011 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach tych uczestniczyła 10 osobowa reprezentacja z naszej szkoły, w której wyższą formę zaprezentowały dziewczęta przywożąc z Kędzierzyna 3 złote medale.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się praktyki zawodowe dla techników. Uczniowie klas 3 technikum logistycznego wyjechali na praktykę do PLYMOUTH w Anglii. Praktyka odbywa się w ramach programu Leonardo da Vinci i potrwa do 26 czerwca.

Czytaj więcej...

25 maja 2011r. pod patronatem Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Namysłowie oraz Banku Spółdzielczego w Namysłowie, odbył się Powiatowy Konkurs Konsumencki - "Konsumenci to my wszyscy".

Czytaj więcej...

Kolejny etap realizacji projektu "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości” zawiódł uczniów kl. 1 TG, 1 TE i 1 E/W do Opola. Poznając tajniki swojego zawodu uczniowie spotkali się w panią menadżer sklepu / kawiarni „Pożegnanie z Afryką”. W trakcie spotkania przy kawie dowiedzieliśmy się nie tylko jak prowadzi się taka firmę, ale także poznaliśmy wszystkie tajniki uprawy, palenia, mielenia, parzenia i podawania kawy. Wycieczka w całości była finansowana ze środków projektu.

Czytaj więcej...

logo leonardo

18 maja 2011 roku Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie" ogłosiła wyniki Konkursu 2011 na projekty mobilności. Wsród nagrodzonych znalazł się projekt "Przyszłość bez barier - praktyka zawodowa dla uczniów technikum organizacji usług gastronomicznych" przygotowany przez naszą szkołę. Oznacza to, że 20 uczniów z technikum organizacji usług gastronomicznych, w czerwcu przyszłego roku, pojedzie na praktykę zawodową do Plymouth w Anglii.

MATURA to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. W tym roku matura zaczęła się zaraz po długim weekendzie. W kalendarzu 4 maja 2011 roku pojawił się napis MATURA-START!

Każdy, kto kiedykolwiek zdawał egzamin wie, że uczucie lekkiego niepokoju motywuje do szybszej i efektywniejszej nauki. Bywa jednak, że przytłacza i paraliżuje. Życzymy naszym maturzystom aby nie paraliżował ich lęk i niepokój. Niech te egzaminy pisze się Wam gładko.

Powodzenia i połamania piór!

GALERIA

28 kwietnia 2011 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Kolejna grupa maturzystów opuściła progi szkoły a w ich kalendarzu spadła już ostatnia kartka z napisem do matury zostało .... dni.

Czytaj więcej...

logo lszz

Fundusze europejskie dla szkół zawodowych są na wyciągnięcie ręki - wystarczy sięgnąć. Zespół Szkół Mechanicznych jest tego najlepszym przykładem. Od kwietnia rozpoczęła się w Mechaniku realizacja kolejnego projektu: „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II”.

Czytaj więcej...

Uczniowie Mechanika 26 marca byli świadkami emocji, jakie czekają kibiców w dalszych rozgrywkach siatkarskich PlusLigi. ZAKSA pokonała Asseco Resovię 3:1 i przy porażce AZS-u Częstochowa, zapewniła sobie trzecie miejsce w tabeli.

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że wśród najmodniejszych trendów w makijażu na wiosnę i lato tego roku jest czerwone oko! Propozycja ciekawa i odważna, ale nie dla każdej kobiety. Dla kogo więc? A ponadto: jak używać eye-linera, jak prawidłowo nałożyć cienie, czy używać błyszczyka czy szminki? Na te i inne pytania odpowiedzi można było znaleźć uczestnicząc w kursie makijażu i wizażu, który obył się w czasie ferii.

Czytaj więcej...

W czasie ferii zimowych 10 uczniów Mechanika w ramach projektu "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości" uczestniczyło w kursie barmańskim.

Czytaj więcej...

W projekcie "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości" zakończono kolejny etap. 20 uczniów zdobyło umiejętności baristy.

Czytaj więcej...

Studniówka jest ostatnią wielką imprezą każdego maturzysty przed egzaminem maturalnym. Tak jest i w naszej szkole, gdzie w sobotę 12 lutego 2011r. na swój pierwszy bal studniówkowy zjawili się uczniowie klas: Technikum Ekonomiczno - Gastronomicznego, Technikum Logistycznego oraz Technikum Mechanicznego.

Czytaj więcej...

Skończył się I semestr nauki roku szkolnego 2010/2011 i nastał czas podsumowań osiągnięć naukowych uczniów namysłowskiego Mechanika. Uroczystość nagradzania najlepszych rozpoczęła się 10 lutego o godzinie 1245 w auli szkolnej gdzie poznaliśmy tych "pierwszych wśród równych sobie". Najlepsi uczniowie, którzy za I semestr roku szkolnego 2010/2011 uzyskali średnią ocen powyżej 4,5 otrzymali honorowy tytuł "Prymusa Mechanika" i bardziej namacalny dowód uznania jakim jest stypendium dyrektora ZSM (50 zł przez 5 miesięcy).

Czytaj więcej...

53 Osoby z całej Polski zakwalifikowały się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Spośród 9 uczniów ZSM naszą szkołę będzie reprezentowała Magdalena Łunio z klasy III TLb, która uzyskała 24 punkty, tym samy kwalifikując się do etapu ogólnopolskiego.

Czytaj więcej...

16 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się 4 Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego uczestnicy prezentowali tym razem poezję skamandryty, Kazimierza Wierzyńskiego.

Czytaj więcej...

W dniach 11-12 grudnia finalizowaliśmy akcję Szlachetna Paczka. Dzięki darczyńcom i zbiórce dokonanej podczas koncertu Tomasza Bednarka, przygotowaliśmy paczki z żywnością, chemią gospodarczą, odzieżą i zabawkami dla 28 rodzin.

Wizyta wolontariuszy w domach obdarowanych, to najprzyjemniejsza strona akcji. Słowa podziękowań dławiły często łzy, serdeczne gesty i laurki od dzieci. To namacalny dowód tego, że akcja była potrzebna i spełniła swoje zadanie. Powrócimy do niej za rok bo najlepiej się mnoży, kiedy się dzieli.

GALERIA

15 uczennic naszej szkoły uczestniczyło w kursie makijażu i wizażu organizowanym w ramach projektu „Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości”.

Czytaj więcej...

W środę 8 grudnia 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się uroczystość wręczania stypendiów naukowych. Wśród wyróznionych był Krzysztof Bryła uczeń kl. 4 TLa naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Trzej uczniowie naszej szkoły (2 uczniów z 1 E/W i 1 uczeń z 1 TL) byli już po lekcjach i wracali do domu, gdy zauważyli kradzież na dworcu PKS w Namysłowie. Tuż obok nich, nieznany im mężczyzna wyciągnął z torby starszej pani portfel, po czym pośpiesznie się oddalił.

Chłopcy od razu powiadomili o zajściu przejeżdżających w pobliżu policjantów. Policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę i odzyskali skradziony portfel.

W środę, 1 grudnia, w obecności dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych chłopcy otrzymali listy gratulacyjne od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

18 listopada 2010r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym "Kobieta a tytoń".

Czytaj więcej...

Kilkunastu wolontariuszy naszej szkoły zakończyło monitorowanie około 30 rodzin z Namysłowa i okolic w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Opisy rodzin wraz z prezentacją ich potrzeb znajdują się już na portalu www.szlachetnapaczka.pl.

Celem akcji jest pomoc rodzinom, które, z różnych powodów i przyczyn, mają problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych. Możemy im pomóc wchodząc na podaną stronę a po zapoznaniu się z opisem, wybrać rodzinę, którą chcemy wesprzeć. Pomoc można zorganizować samodzielnie albo wespół z rodzoną bądź znajomymi. Ważne, aby rodzina otrzymała to, o co prosi.

Finał akcji odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2010r.

Możesz - pomóż. Ludzie wdzięczni Ci będą. 

logo-program-regionalny

W Zespole Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku realizowany będzie projekt „Ochrona powietrza poprzez termomodernizację placówek oświatowych w Powiecie Namysłowskim”.

Czytaj więcej...

W czwartek 28 października 2010r. podczas uroczystej gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu nagrodzono najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych w województwie opolskim.

Czytaj więcej...

Halloween zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić.

Czytaj więcej...

23 października 2010r. zespół siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn rozegrał mecz z AZS UWM Olsztyn. Kędzierzynianie są jednym z faworytów do zdobycia medalu w rozgrywkach tego sezonu. Świadkami tego sportowego wydarzenia byli kibice siatkówki z Mechanika.

Czytaj więcej...

Dzień 16 października 1978r. stał się datą której nikt nie uczył się "na pamięć", a którą wszyscy znają... Ten dzień to wydarzenie wyboru Kardynała z dalekiego kraju, syna polskiej ziemi, Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Czytaj więcej...

13 października 2010 roku tradycyjne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej - to święto wszystkich pracowników oświaty. W tym uroczystym dniu dziękujemy Wam drodzy nauczyciele za trudną pracę i wskazanie nam właściwej drogi. Jak pisał Longin Jan Okoń "Trud Twój nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość".

Czytaj więcej...

30 września w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się montaż słowno – multimedialny poświęcony rocznicy września 1939 roku. Uczniowie klasy IV TLb przybliżyli społeczności uczniowskiej wydarzenia związane z przebiegiem działań wojennych we wrześniu 1939 roku i pokazali jaki był w nich udział żołnierzy polskich.

Czytaj więcej...

21 września odbyło się, po raz kolejny, podsumowanie akcji „Prymus Mechanika”. Uroczystość ta ma charakter święta szkoły, na którym poznaliśmy tych "pierwszych wśród równych sobie" Uroczystości PRYMUSA mają juz kilkuletnia historię.

Czytaj więcej...

17 września 2010 roku spod budynku szkoły wyruszyła grupa młodzieży na kolejny integracyjny rajd "pierwszaka". Punktem docelowym były Michalice.

Tam nad zalewem rozpoczęło się wielkie grillowanie. Kilku kilometrowy spacer nie okazał się zbyt trudny i nikt nie narzekał na obtarte stopy. Pogoda też była łaskawa i humory generalnie dopisywały. Te kilka wspólnie spędzonych godzin pozwoliło pierwszakom lepiej się poznać i zacisnąć klasowe więzi.

GALERIA

15 września 2010r. w Sali Bankietowej warsztatów w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się konferencja dotycząca wykorzystania Funduszy Europejskich w Powiecie Namysłowskim pod hasłem "Czas zmian".

Czytaj więcej...

Przez cztery dni (w dniach 13 - 16.09.2010) Poznań był międzynarodową areną prezentacji światowych trendów we wzornictwie i technologiach branży opakowaniowej i logistycznej.

Czytaj więcej...

Czas szybko minął i wielkimi krokami nadszedł 1 września. Wypoczęci, zadowoleni i z "naładowanymi akumulatorami" wracamy do naszego "Mechanika".

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a