logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu Leonardo da Vinci, przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie kl. II technikum organizacji usług gastronomicznych i kl. III technikum ekonomicznego, wraz z opiekunami, 26 maja wyjechali do Anglii na 4 - tygodniową praktykę zawodową. Na realizację projektu "Staże w Unii Europejskiej szansą na sukces młodych techników" szkoła pozyskała ponad 71 000 Euro.

logo leo

Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby system kształcenia jak najpełniej odpowiadał potrzebom rynku pracy i dał możliwość zdobycia nowych kwalifikacji w czasie staży i praktyk zawodowych według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Celem naszego projektu jest właśnie podwyższenie kwalifikacji zawodowych uczniów, skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką, poszerzenie kompetencji społecznych i językowych, nabycie umiejętności pracy zespołowej oraz poznanie systemu i organizacji pracy w Wielkiej Brytanii.

Młodzież przebywać będzie w Portsmouth (miasto na południowym wybrzeżu Anglii w hrabstwie ceremonialnym Hampshire, 103 km na południowy zachód od Londynu. Jest wielką atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii. Jednym z najciekawszych miejsc jest stara stocznia - Portsmouth Historic Dockyard, w której można obejrzeć kadłub "Mary Rose" słynnego flagowego okrętu Henryka VIII, oraz liniowca "Victory" na którego pokładzie zginął admirał Nelson. Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej. Większość miasta leży na wyspie Portsea, przy połączeniu cieśniny Solent z Kanałem La Manche. Portsmouth jest rozwijającym się ekonomicznie miastem, znajduje się tu wiele międzynarodowych firm, między innymi IBM, BAE Systems).

Wyjazd poprzedzony był licznymi przygotowaniami: językowym, pedagogiczno - psychologicznym i kulturowym, które mają pomóc w adaptacji w nowych warunkach.

Uczniowie technikum ekonomicznego odbędą praktykę w miejscowych firmach (Zam Zam Estates, Buckland Community Centre, Waterfields Esteta Agent of Southsea, The Community Empowerment Group), a technikum organizacji usług gastronomicznych w restauracjach i kawiarniach m.in. Rockby's, Jamocha Coffe Shop, Pompey on a Roll, Churchill's Cafe, Bodrum Restaurant.

W czasie pobytu gościć ich będą angielskie rodziny, wezmą także udział w kursie języka angielskiego oraz programie kulturowym (wycieczka do Londynu i Brighton).

Całość kosztów (wyżywienie, pobyt, kurs językowy, wycieczki, przelot do i z Anglii) finansowana jest ze środków projektu. Młodzież otrzymali także kieszonkowe na własne wydatki.

Mamy nadzieję, że uczniowie bardzo dobrze poradzą sobie zarówno w miejscach praktyki jak i w codziennych sytuacjach, a ich pobyt będzie równie udany jak w poprzednich latach.

Trzymamy kciuki!

PROJEKT: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

GALERIA 

uks

leonardo

logo-duze1a