logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Uczniowie dwóch klas maturalnych (4 TE i 4 TL) 26 marca brali udział w prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przewodnikiem po uczelni był p. Andrzej Ostrowski – wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu.

Jako jedna z niewielu grup zaproszeni zostaliśmy do gabinetu rektora oraz sali reprezentacyjnej, która jest miejscem posiedzeń Senatu i spotkań z ważnymi gośćmi uczelni. Uczniowie w czasie spotkania uzyskali informacje na temat kierunków kształcenia na Uniwersytecie, zasad naboru, systemu stypendialnego i wsparcia dla studiujących. Od lat najbardziej oblegane są prawo i psychologia, ale wyboru dokonywać można z puli aż 160 kierunków studiów prawniczych, społecznych, filologicznych, humanistycznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych.

obraz14

Po spotkaniu p. Ostrowski zaprosił nas do Sali Leopoldina (największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu), w której odbywają się najważniejsze uczelniane uroczystości: inauguracja roku akademickiego, nadania tytułów Doctora Honoris Causa, spotkania z najważniejszymi gośćmi Uniwersytetu, ale także koncerty i wystawy. Później zwiedzaliśmy sale wystawiennicze prezentujące historię uczelni, jej cenne zasoby (m.in. berła rektorskie) i przedmioty odnalezione w czasie licznych prac renowacyjnych. A ponieważ historia Uniwersytetu sięga 1702r. prezentowane eksponaty są niezwykle ciekawe.

Ostatnim akcentem spotkania było wejście na taras widokowy usytuowany na wieży uczelni, skąd podziwialiśmy panoramę Wrocławia.

Wyjazd był zorganizowany w ramach realizowanego w szkole projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”.

GALERIA 

uks

leonardo

logo-duze1a