logozsm1

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

Dnia 27 czerwca 2013r. w auli szkolnej odbyła się niecodzienna uroczystość. Jej bohaterem był wieloletni dyrektor naszej szkoły, który z dniem 1września tego roku przechodzi na emeryturę. Pan Henryk Tomiczek 41 lat życia zawodowego poświęcił pracy z młodzieżą. Powierzenie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie otrzymał 1 sierpnia 1981 roku.

Czytaj więcej...

Piątek, 28 czerwca, był ostatnim dniem roku szkolnego 2012/13. Program uroczystości zakończenia obejmował mszę św. odprawioną w Kościele pw. Św. Franciszka (za zmarłych pracowników i uczniów ZSM) oraz apel na boisku szkolnym.

Czytaj więcej...

I stało się! Po wielu trudach i kłopotach otworzyliśmy ekotrasę, promująca walory kulturowe, etnograficzne, architektoniczne i przyrodnicze Namysłowa i okolic.

Czytaj więcej...

Mija trzeci tydzień pobytu uczniów na praktyce w Wielkiej Brytanii, w nadmorskiej miejscowości Portsmouth. Po pierwszym, zapoznawczym tygodniu wszyscy czują się dobrze, swobodnie poruszają się po mieście i doskonale radzą sobie w miejscach praktyk. Uczniowie wykonują zadania zawodowe związane z ich profesją: gastronomicy pracują w kuchni i na sali przy obsłudze klientów, a ekonomiści – w sklepach i biurach.

Czytaj więcej...

Każdego dnia w czasie przerw szkolny czas płynie w rytm muzyki z głośników szkolnego radiowęzła. Od wielu lat tradycją jest, że „pracują” w nim uczniowie i to oni odpowiedzialni są za jego codzienne funkcjonowanie.

Czytaj więcej...

W maju 15 uczniów kl. III technikum mechanicznego odbyło miesięczną praktykę zawodową w autoryzowanych warsztatach samochodowych we Wrocławiu:

  •  Frączak Spółka z o.o. przedstawiciel Mercedesa,
  •  Autoserwis Dolny Śląsk LM Spółka z o.o. przedstawiciel Opla i Chevroleta,
  •  AMICAR przedstawiciel Fiata,
  •  France Serwis Mirosław Dudra przedstawiciel Renault.

Czytaj więcej...

Fundusze europejskie dla szkół zawodowych są na wyciągnięcie ręki – wystarczy sięgnąć. Zespół Szkół Mechanicznych jest tego najlepszym przykładem. Dobiega końca realizacja projektu w ramach POKL „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. To już kolejny projekt, dzięki któremu uczniowie Mechanika mogli zdobyć nowe kwalifikacje i poszerzyć swoja wiedzę i umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W ramach programu Leonardo da Vinci, przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie kl. II technikum organizacji usług gastronomicznych i kl. III technikum ekonomicznego, wraz z opiekunami, 26 maja wyjechali do Anglii na 4 - tygodniową praktykę zawodową. Na realizację projektu "Staże w Unii Europejskiej szansą na sukces młodych techników" szkoła pozyskała ponad 71 000 Euro.

Czytaj więcej...

W dniu 17 maja 2013 roku o godz. 11.00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbyło się Przedstawienie p.t. "Lekcja patriotyzmu". Na scenie występowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Namysłowie. Widownię stanowili uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu Namysłów.

Czytaj więcej...

W dniu 17 kwietnia 2013 roku odbyła się 10 edycja programu „Dzień Przedsiębiorczości". Jest to program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowym patronatem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej...

I stało się! W piątek po raz ostatni w szkole mogliśmy spotkać uczniów klas maturalnych. Oficjalnie zakończyli oni naukę stając abiturientami Zespołu Szkół Mechanicznych. Uroczystą akademię, przygotowaną przez kl. 3TE/L i p. Katarzynę Popczyk, w auli szkolnej rozpoczęło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas trzecich.

Czytaj więcej...

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się V Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności ortograficznych wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

12 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Namysłowie odbył się VII Festiwal Przedsiębiorczości. Jest to impreza cykliczna, w trakcie której uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przedstawiają działania z zakresu szeroko pojętej przedsiębiorczości. W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 11 szkół.

Czytaj więcej...

Dnia 3 kwietnia 2013 r. w PSP Namysłów odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Celem w/w turnieju była popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Czytaj więcej...

9 kwietnia do naszej szkoły zaprosiliśmy uczniów klas III gimnazjów. Kolejny raz odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Szkołę odwiedziło ponad 300 uczniów z gimnazjów: nr 1 i 2 w Namysłowie, Ligoty Książęcej, Świerczowa, Domaszowic, Wilkowa, Smogorzowa, Rychtala, Dziadowej Kłody i Bierutowa, którzy być może od września rozpoczną naukę w Mechaniku.

Czytaj więcej...

W dniach 4–7 kwietnia odbywały się w Poznaniu Targi MOTOR SHOW. To największa i najbardziej ekskluzywna impreza motoryzacyjna w Europie Środkowo – Wschodniej. Tworzyły ją salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i Air Passion. Ponadto zorganizowano miasteczko rodzinne, czyli pełną atrakcji strefę dedykowaną dla rodziców i dzieci. Odbyła się także wystawa aut zabytkowych i Custom Festiwal.

Czytaj więcej...

Uczniowie dwóch klas maturalnych (4 TE i 4 TL) 26 marca brali udział w prezentacji oferty edukacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przewodnikiem po uczelni był p. Andrzej Ostrowski – wykładowca i pracownik naukowy Uniwersytetu.

Czytaj więcej...

Od 25 lutego do 22 marca 2013 roku Patrycja Weisman, Patryk Staszczyszyn i Łukasz Chwastek z klasy 3TE/L odbywali czterotygodniową praktykę zawodową w Austrii w ramach projektu systemowego nr POKL.09.02.00-16-008/12 "Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Pamięć i świadomość, bez względu na to, jak niewygodne i bolesne, stanowią przecież niezbędny początek każdej przemiany!

Wojciech Eichelberger

Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie od września 2012r. realizuje projekt pod nazwą „Pamięć Żołnierzy Września 1939 Roku”. Łączy on w sobie kult wiedzy i pracy oraz kult przyszłości. Społeczność szkolna spotyka się z zaproszonymi gośćmi, by uczcić pamięć bohaterów drugiej wojny światowej a zarazem promować tych spośród uczniów, którzy są bohaterami teraźniejszości.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, Paulina Adamiak, Magdalena Klimczak oraz Marlena Żądło brali udział w Etapie Finałowym II-go Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku.

Czytaj więcej...

Dnia 15 marca bieżącego roku przeprowadzony został w auli naszej szkoły, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta i Banku Spółdzielczego w Namysłowie, Wojewódzki Konkurs Wiedzy Konsumenckiej.

Czytaj więcej...

Wycieczka na targi do Hanoweru była wspaniałą przygodą i niezwykłym doświadczeniem. W trasę wyruszyliśmy autokarem z Opola. Po drodze zwiedziliśmy piękne i ciekawe miasto znad Łeby-Drezno, skąd wyruszyliśmy do Gloser, gdzie przygotowane mieliśmy noclegi w hotelu Ramada. Z samego rana po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę do Hanoweru. 09-03-2013 o godzinie 10 dotarliśmy na odbywające się co roku na początku marca w Hanowerze, najważniejsze światowe targi branży teleinformatycznej CeBIT, oferujące oprogramowanie sprzętu komputerowego i najnowsze technologie m. in. telefonii komórkowej, artykułów RTV.

Czytaj więcej...

Nie można zracjonalizować tego, co wydarzyło się w sobotnią noc…

Składamy szczere wyrazy współczucia uczniom, nauczycielom i dyrekcji ZSR w Namysłowie. Jesteśmy z Wami, Andrzeju, Adamie i Kubo. W sposób szczególny łączymy się w cierpieniu z rodziną i przyjaciółmi Przemka Tietza.

Społeczność ZSM w Namysłowie

Każdego roku w marcu rozpoczynają się działania szkoły związane z rekrutacją uczniów gimnazjów do klas pierwszych. Poda hasłem „Razem tworzymy zespół – dołącz do nas” spotykamy się z gimnazjalistami przedstawiając informacje o szkole i kierunkach kształcenia. Pokazujemy pracownie, działania w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów i naszą bazę. Mamy się czym pochwalić ponieważ w ciągi ostatnich 6 lat szkoła gruntownie zmieniła się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz (nowoczesne pracownie wyposażone w pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów zawodowych).

Czytaj więcej...

1 marca br. odbył się etap szkolny XIV KONKURSU MATEMATYCZNEGO „EUKLIDES” zorganizowanego przez STOWARZYSZENIE DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI TWÓRCZYCH I AKTYWNYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH „TA”.

Czytaj więcej...

20.02. br. w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja programu „Prymus Mechanika” mającego na celu upowszechnianie wśród uczniów naszej szkoły szacunku dla wiedzy i nauki połączona z realizowanym od 1 września 2013r. projektem pod nazwą „Pamięć Żołnierzy Września 1939 Roku”. Łącząc dwie pozytywistyczne wartości – kult wiedzy i kult przeszłości spotkaliśmy się, by wspólnie czcić pamięć o bohaterach z przeszłości i promować wzorowe postawy bohaterów teraźniejszości.

Czytaj więcej...

W związku z ogólnopolska kampanią edukacyjną w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym zachęcamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie i nie tylko do włączenia sie do ochrony naszego środowiska i uczestnictwa w programie, który realizowany jest od dnia 1 stycznia 2013 do dnia 31 grudnia 2013 r. w 70 punktach zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Czytaj więcej...

W dzisiejszym świecie każdy chce być postrzegany jako człowiek sukcesu, atrakcyjny, sympatyczny i pełen pozytywnej energii. Potrzebujemy akceptacji innych ludzi i chcemy cieszyć się zadbanym wyglądem. Jak tego dokonać mogły dowiedzieć się uczennice, które wzięły udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. Kurs odbył się w czasie ferii w Saloniku „Magda M”.

Czytaj więcej...

Zgodnie z tradycją na sto dni przed maturą odbyła się Studniówka. Uczniowie klas maturalnych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście spotkali się w Dworku Różanym, gdzie o godz. 18 polonezem rozpoczęto bal. Piękną choreografię do muzyki z filmu „Pan Tadeusz” przygotował p. Wiesław Idzi. Następnie p. dyrektor Henryk Tomiczek dokonał otwarcia studniówki i po kolacji rozpoczęły się prawdziwe szaleństwa. Atrakcją tegorocznego balu był żywiołowy taniec „belgijka”, którą uczniowie odtańczyli z wychowawcami.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o działaniach ekologicznych i wolontariacie w Zespole Szkół Mechanicznych. 

ikona ppswolontariat.pps

 

12 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczyciele języków obcych zorganizowali konkurs językowy (w zakresie języka angielskiego i niemieckiego).

Czytaj więcej...

W ramach realizowanego w szkole projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”, 8 stycznia uczniowie kl. 1 TE, 1 E/W i 2E/W wzięli udział w wycieczce prozawodowej do Centrum Handlowego Auchan Bielany Wrocławskie.

Czytaj więcej...

Finał akcji odbył sie w dniach 8-9.12.2012r. Pomocą, przy wsparciu 13 wolontariuszy, objęto 21 rodzin. Dzięki zorganizowanemu koncertowi, który odbył się w Klubie ZORZA w Namysłowie dnia 6 grudnia, pomocą objęto dodatkowych 16 rodzin.

Czytaj więcej...

W maju 2013 roku uczniowie klasy drugiej technikum organizacji usług gastronomicznych i klasy trzeciej technikum ekonomicznego będą realizowali zagraniczną praktykę zawodową w ramach konkursu Leonardo da Vinci. Do udziału w praktyce zakwalifikowanych będzie 20 uczniów.

pdfZasady kwalifikowania uczestników na praktykę zawodową

28 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się 6 Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego uczestnicy prezentowali tym razem poezję Agnieszki Osieckiej. Do recytatorskich zmagań przystąpiło ponad 40 uczniów ze szkół powiatu namysłowskiego, kluczborskiego i oleśnickiego.

Czytaj więcej...

Trwa realizacja projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. Jego kolejnymi etapami są kursy: spawania metodą TIG, obsługi wózka widłowego i prawa jazdy kat.B.

Czytaj więcej...

W środę 5 grudnia czwórka uczniów Mechanika uczestniczyła w czterogodzinnych warsztatach pt. „Promujemy swoją szkołę” związanych z nauką obróbki dźwięku oraz montażu filmów w REGIONALNYM CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI w Opolu.

Czytaj więcej...

Jak co roku, 6 grudnia, wszystkie grzeczne dzieci odwiedził Mikołaj. W trakcie swojej podróży po świeci zawitał także do naszej szkoły – grzecznym uczniom rozdając cukierki, a niegrzecznym – rózgę.

Czy wiesz, że tradycja dnia Świętego Mikołaja obchodzona jest na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. W Polsce zwyczaj obdarowywania się prezentami można znaleźć w tekstach z XVIII wieku. Dzieci otrzymywały jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. W nocy z 5 na 6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę, w buty lub umieszcza się je w dużej skarpecie. Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich, zapewne o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Jeżeli zaś nie zobaczy żadnych butów lub będą one brudne, zamiast prezentu zostawi tylko zgniłą pyrę (zgniły ziemniak).

W ramach uatrakcyjnienia edukacji humanistycznej dnia 29 listopada br. nauczyciele: Dariusz Karbowiak i Artur Matkowski zorganizowali dla uczniów klas drugich technikum mechanicznego i technikum organizacji usług gastronomicznych wycieczkę śladami brzeskich zabytków doby gotyku i renesansu połączoną z warsztatami z historii i języka polskiego. Uczestników wycieczki przebiegającej pod hasłem "W poszukiwaniu nowego ideału piękna. Kultura gotyku i renesansu" po brzeskich zabytkach oprowadzał Marian Stachuła, brzeski przewodnik, którego wiedzą wspierał historyk Dariusz Karbowiak.

Czytaj więcej...

Przez cztery dni (20 - 23 listopada) w Poznaniu trwał wspólny blok pięciu wydarzeń targowych: DWORZEC – Targi Lokalnego i Regionalnego Transportu Publicznego, GMINA – Targi Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych, INVESTFIELD – Salon Nieruchomości i Inwestycji, KOMTECHNIKA – Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej, POLEKO - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska.

Czytaj więcej...

15 listopada br. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych i kościelnych. Gratulacje oraz życzenia uczniom złożyła Halina Bilik, Opolski Kurator Oświaty, z rąk której 100 wyróżnionych stypendystów Prezesa Rady Ministrów odebrało dyplomy. Wśród nich była uczennica naszej szkoły MARTA BOCHENEK. Marta uczęszcza do kl. 3 TE/L, uczy się w zawodzie technik ekonomista. Stypendium jest wyróżnieniem za znakomite wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym – średnia ocen 5,00.

GRATULUJEMY i życzymy równie wysokiej średniej w tym roku szkolnym.

17 listopada rozpoczyna się kolejny etap akcji SZLACHETNA PACZKA - Projekt Darczyńca.

Celem paczki jest mądra pomoc, dlatego też kluczowym etapem projektu jest właściwy dobór rodzin objętych pomocą. W osiągnięciu tego celu niezbędni są wolontariusze, którzy odwiedzili i ankietowali rodziny wytypowane do projektu przez świetlice środowiskowe, CARITAS, GOPS, MOPS a także prywatne osoby.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła kontynuuje i rozwija swoje kontakty zagraniczne. W lutym 2012r. szkolny zespół projektowy (H. Graczyk – Tomiczek, K. Lejczak, R. Koziarska) złożył projekt mobilności, w ramach programu Leonardo da Vinci, organizacji praktyk zagranicznych dla uczniów naszej szkoły. Projekt ten otrzymał pozytywna opinię i po raz kolejny szkoła pozyskała środki na jego realizację.

Czytaj więcej...

W dniu 19 października 2012 roku odbył się przemarsz ulicami miasta Namysłów, który dotyczył Dnia Dawcy Szpiku. W przemarszu brała udział młodzież namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami. Uczniowie dostali balony, które w nadruku miały małego puzzla z logo fundacji DKMS „Wspólnie Przeciw Białaczce”.

Czytaj więcej...

W piątek 19.10.2012 r. w "MECHANIKU" odbył się I etap już piątej edycji olimpiady logistycznej zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W teście jednokrotnego wyboru udział wzięło 29 uczestników z trzech klas Technikum Logistycznego, chcących zmierzyć się z 40 pytaniami z zakresu logistyki.

Hasłem tej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest "Gospodarka magazynowa".

W poprzednich latach "Mechanik" miał zawsze swoją reprezentację w samym finale olimpiady. Czy tak będzie i w tym roku - zobaczymy.

Stało sie tradycją, że na terenie Namysłowa i Powiatu Namysłów realizowany jest projekt Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolska akcja pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzimy święto pracowników oświaty. W tym roku tak się zdarzyło, że dzień ten wypadł w niedzielę a więc szkoły zorganizowały swoje święto w piątek 12 października.

Czytaj więcej...

Z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego przeprowadzany jest wśród uczniów plebiscyt na najpopularniejszego nauczyciela "Mechanika". Każdego roku w Dniu Edukacji Narodowej ogłaszane są wyniki tego plebiscytu i przyznawany jest honorowy tytuł "BELFRA ROKU".

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły realizują projekt "Po pierwsze ekologia - "zielone lekcje" dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie" finansowany przez Starostwo Namysłowskie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Czytaj więcej...

15 uczennic klasy III technikum organizacji usług gastronomicznych odbywa miesięczną praktykę zawodową w restauracjach Wrocławia. Praktyka obejmuje zajęcia w kuchni, barze i sali konsumpcyjnej przy obsłudze gości. Wszystkie restauracje położone są w samym sercu Wrocławia - Rynku i w jego okolicach. Staranie wyselekcjonowane restauracje reprezentują bardzo wysoki poziom działalności gastronomicznej, co pozwala uczennicom zdobyć nowe umiejętności, poznać zasady pracy z wymagającym klientem i asystować przy przygotowywaniu wyszukanych dań z produktów sprowadzanych z całego świata.

Czytaj więcej...

28 września 2012r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt: "Przyszłość bez barier - praktyka zawodowa dla uczniów technikum organizacji usług gastronomicznych".

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem III”. Projektodawcą jest Powiat Namysłowski, a środki pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej...

25 września 2012 w auli ZSM spotkali się instruktorzy nauki zawodu i pracodawcy zakładów kształcących uczniów młodocianych pracujących w naszej Zasadniczej Szkole Zawodowej. Konferencja dotyczyła organizacji kształcenia zawodowego w ZSM.

Czytaj więcej...

Pogoda wprost wymarzona do przeprowadzania imprez sportowych. 21 września ponownie uczniowie klas pierwszych są pierwszoplanowymi postaciami szkolnej rzeczywistości Mechanika. Od godziny 1100 na miejskim stadionie rozgrywane były lekkoatletyczne mistrzostwa klas pierwszych.

Czytaj więcej...

20 września o godzinie 13:00 w auli szkoły zgromadziły sie delegacje wszystkich klas i nauczyciele Mechanika. Wprowadzenie sztandaru szkoły i ceremonia jego powitania rozpoczęła uroczystość Prymusa Mechanika oraz trzecią edycję patriotyczno - wychowawczego programu Pamięć o Żołnierzach Września 1939r.

Czytaj więcej...

W dniu 18 września uczniowie klas pierwszych mieli tylko jedną godzinę zajęć w szkole. Godzina ta poświęcona była omówieniu zasad zachowania warunków bezpieczeństwa na integracyjno - turystycznym "Rajdzie klas pierwszych do Michalic". Po tych wstępnych informacjach 6 klas pierwszych razem ze swoimi wychowawcami ruszyli na swoją pierwszą wspólną przygodę. Wędrówka naszych "pierwszaków" odbywała sie częściowo po 10 kilometrowej trasie rozegranego 2 września IX Biegu Namysłowian. Łącznie trasa naszego marszu była nieco dłuższa niż "Namysłowska 10" ale składała się z dwóch etapów: do Michalic i z Michalic.

GALERIA

W poniedziałek 3 września dla 479 uczniów oraz 44 nauczycieli rozpoczął się w Mechaniku nowy rok szkolny 2012/2013. Utworzone zostały 4 klasy pierwsze technikum – technikum ekonomiczne, logistyczne, elektroniczne i mechaniczne oraz 2 klasy szkoły zawodowej – mechanik pojazdów samochodowych i klasa wielozawodowa.

Czytaj więcej...

Czas wakacji szybko minął i się jż mamy nowy rok szkolny. Trzeba wrócić do szkoły, swoich klas, książek i nauki. Wypoczęci, zadowoleni i z "naładowanymi akumulatorami" wracamy do naszego "Mechanika".

Rozpoczynając nowy rok szkolny pragniemy aby spełniły się słowa Alberta Einsteina

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób,
aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek."

Wszystkim uczniom, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole życzymy sukcesów naukowych, nowych przyjaźni, miłej i serdecznej atmosfery.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godzinie 9.30 

Wreszcie nadszedł upragniony koniec roku szkolnego, na który czekał chyba każdy uczeń. Po raz ostatni przed wakacjami zadźwięczał szkolny dzwonek. Nadchodzą dwa miesiące odpoczynku od książek, wkuwania i wszystkiego co ze szkołą związane. Zanim jednak rozpoczną się upragnione wakacje jeszcze jedno spotkanie z dyrekcją szkoły, nauczycielami, koleżankami i kolegami. Uroczystość rozpoczęła msza w kościele św. Franciszka z Asyżu a potem cała społeczność zgromadziła się przed szkołą gdzie Dyrektor podziękował młodzieży za wytężoną pracę i życzył spokojnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji. Najbardziej pracowici zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Teraz już tylko świadectwa i wakacje, wakacje, wakacje ... . Do zobaczenia za dwa miesiące!!!

Zespół redakcyjny strony www "Mechanika" życzy wspaniałych, niezapomnianych, słonecznych i szalonych wakacji, 
nowych przyjaźni oraz nabrania sił i chęci do wytężonej nauki w nowym roku szkolnym.

GALERIA

Od 29 maja 20 uczniów klas III technikum logistycznego odbywa miesięczną praktykę zawodową w miejscowości Plymouth w Wielkiej Brytanii. Uczniowie zakwaterowani są u angielskich rodzin, gdzie mają zapewnione pełne całodzienne wyżywienie.

Czytaj więcej...

6 czerwca 2011- Dzień Szkoły bez Przemocy!!!

Wszystko, cokolwiek robimy wbrew woli drugiego człowieka- jest przemocą!

6 czerwca 2011 już po raz czwarty w ramach programu „Szkoła bez Przemocy” obchodziliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie w szkołach. 

Czytaj więcej...

Uczniowie klas III technikum logistycznego od 29 maja przebywają w Anglii, w miejscowości Plymouth. Pobyt uczniów związany jest z odbywaną praktyką zawodową w ramach projektu Leonardo da Vinci „Praktyka zawodowa za granicą szansą na lepszą przyszłość”.

Czytaj więcej...

15 uczniów kl. III technikum organizacji usług gastronomicznych odbywa miesięczną praktykę zawodową w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno.

Czytaj więcej...

02.06.2011 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach tych uczestniczyła 10 osobowa reprezentacja z naszej szkoły, w której wyższą formę zaprezentowały dziewczęta przywożąc z Kędzierzyna 3 złote medale.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się praktyki zawodowe dla techników. Uczniowie klas 3 technikum logistycznego wyjechali na praktykę do PLYMOUTH w Anglii. Praktyka odbywa się w ramach programu Leonardo da Vinci i potrwa do 26 czerwca.

Czytaj więcej...

25 maja 2011r. pod patronatem Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Namysłowie oraz Banku Spółdzielczego w Namysłowie, odbył się Powiatowy Konkurs Konsumencki - "Konsumenci to my wszyscy".

Czytaj więcej...

Kolejny etap realizacji projektu "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości” zawiódł uczniów kl. 1 TG, 1 TE i 1 E/W do Opola. Poznając tajniki swojego zawodu uczniowie spotkali się w panią menadżer sklepu / kawiarni „Pożegnanie z Afryką”. W trakcie spotkania przy kawie dowiedzieliśmy się nie tylko jak prowadzi się taka firmę, ale także poznaliśmy wszystkie tajniki uprawy, palenia, mielenia, parzenia i podawania kawy. Wycieczka w całości była finansowana ze środków projektu.

Czytaj więcej...

logo leonardo

18 maja 2011 roku Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie" ogłosiła wyniki Konkursu 2011 na projekty mobilności. Wsród nagrodzonych znalazł się projekt "Przyszłość bez barier - praktyka zawodowa dla uczniów technikum organizacji usług gastronomicznych" przygotowany przez naszą szkołę. Oznacza to, że 20 uczniów z technikum organizacji usług gastronomicznych, w czerwcu przyszłego roku, pojedzie na praktykę zawodową do Plymouth w Anglii.

MATURA to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka. W tym roku matura zaczęła się zaraz po długim weekendzie. W kalendarzu 4 maja 2011 roku pojawił się napis MATURA-START!

Każdy, kto kiedykolwiek zdawał egzamin wie, że uczucie lekkiego niepokoju motywuje do szybszej i efektywniejszej nauki. Bywa jednak, że przytłacza i paraliżuje. Życzymy naszym maturzystom aby nie paraliżował ich lęk i niepokój. Niech te egzaminy pisze się Wam gładko.

Powodzenia i połamania piór!

GALERIA

28 kwietnia 2011 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Kolejna grupa maturzystów opuściła progi szkoły a w ich kalendarzu spadła już ostatnia kartka z napisem do matury zostało .... dni.

Czytaj więcej...

logo lszz

Fundusze europejskie dla szkół zawodowych są na wyciągnięcie ręki - wystarczy sięgnąć. Zespół Szkół Mechanicznych jest tego najlepszym przykładem. Od kwietnia rozpoczęła się w Mechaniku realizacja kolejnego projektu: „Lepsza Szkoła Zawodowa – Lepszym Jutrem II”.

Czytaj więcej...

Uczniowie Mechanika 26 marca byli świadkami emocji, jakie czekają kibiców w dalszych rozgrywkach siatkarskich PlusLigi. ZAKSA pokonała Asseco Resovię 3:1 i przy porażce AZS-u Częstochowa, zapewniła sobie trzecie miejsce w tabeli.

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że wśród najmodniejszych trendów w makijażu na wiosnę i lato tego roku jest czerwone oko! Propozycja ciekawa i odważna, ale nie dla każdej kobiety. Dla kogo więc? A ponadto: jak używać eye-linera, jak prawidłowo nałożyć cienie, czy używać błyszczyka czy szminki? Na te i inne pytania odpowiedzi można było znaleźć uczestnicząc w kursie makijażu i wizażu, który obył się w czasie ferii.

Czytaj więcej...

W czasie ferii zimowych 10 uczniów Mechanika w ramach projektu "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości" uczestniczyło w kursie barmańskim.

Czytaj więcej...

W projekcie "Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości" zakończono kolejny etap. 20 uczniów zdobyło umiejętności baristy.

Czytaj więcej...

Studniówka jest ostatnią wielką imprezą każdego maturzysty przed egzaminem maturalnym. Tak jest i w naszej szkole, gdzie w sobotę 12 lutego 2011r. na swój pierwszy bal studniówkowy zjawili się uczniowie klas: Technikum Ekonomiczno - Gastronomicznego, Technikum Logistycznego oraz Technikum Mechanicznego.

Czytaj więcej...

Skończył się I semestr nauki roku szkolnego 2010/2011 i nastał czas podsumowań osiągnięć naukowych uczniów namysłowskiego Mechanika. Uroczystość nagradzania najlepszych rozpoczęła się 10 lutego o godzinie 1245 w auli szkolnej gdzie poznaliśmy tych "pierwszych wśród równych sobie". Najlepsi uczniowie, którzy za I semestr roku szkolnego 2010/2011 uzyskali średnią ocen powyżej 4,5 otrzymali honorowy tytuł "Prymusa Mechanika" i bardziej namacalny dowód uznania jakim jest stypendium dyrektora ZSM (50 zł przez 5 miesięcy).

Czytaj więcej...

53 Osoby z całej Polski zakwalifikowały się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Spośród 9 uczniów ZSM naszą szkołę będzie reprezentowała Magdalena Łunio z klasy III TLb, która uzyskała 24 punkty, tym samy kwalifikując się do etapu ogólnopolskiego.

Czytaj więcej...

16 grudnia 2010 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie odbył się 4 Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego uczestnicy prezentowali tym razem poezję skamandryty, Kazimierza Wierzyńskiego.

Czytaj więcej...

W dniach 11-12 grudnia finalizowaliśmy akcję Szlachetna Paczka. Dzięki darczyńcom i zbiórce dokonanej podczas koncertu Tomasza Bednarka, przygotowaliśmy paczki z żywnością, chemią gospodarczą, odzieżą i zabawkami dla 28 rodzin.

Wizyta wolontariuszy w domach obdarowanych, to najprzyjemniejsza strona akcji. Słowa podziękowań dławiły często łzy, serdeczne gesty i laurki od dzieci. To namacalny dowód tego, że akcja była potrzebna i spełniła swoje zadanie. Powrócimy do niej za rok bo najlepiej się mnoży, kiedy się dzieli.

GALERIA

15 uczennic naszej szkoły uczestniczyło w kursie makijażu i wizażu organizowanym w ramach projektu „Szkoła zawodowa drogą do ciekawej przyszłości”.

Czytaj więcej...

W środę 8 grudnia 2010r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się uroczystość wręczania stypendiów naukowych. Wśród wyróznionych był Krzysztof Bryła uczeń kl. 4 TLa naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Trzej uczniowie naszej szkoły (2 uczniów z 1 E/W i 1 uczeń z 1 TL) byli już po lekcjach i wracali do domu, gdy zauważyli kradzież na dworcu PKS w Namysłowie. Tuż obok nich, nieznany im mężczyzna wyciągnął z torby starszej pani portfel, po czym pośpiesznie się oddalił.

Chłopcy od razu powiadomili o zajściu przejeżdżających w pobliżu policjantów. Policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę i odzyskali skradziony portfel.

W środę, 1 grudnia, w obecności dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych chłopcy otrzymali listy gratulacyjne od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

18 listopada 2010r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym "Kobieta a tytoń".

Czytaj więcej...

Kilkunastu wolontariuszy naszej szkoły zakończyło monitorowanie około 30 rodzin z Namysłowa i okolic w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Opisy rodzin wraz z prezentacją ich potrzeb znajdują się już na portalu www.szlachetnapaczka.pl.

Celem akcji jest pomoc rodzinom, które, z różnych powodów i przyczyn, mają problem z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych. Możemy im pomóc wchodząc na podaną stronę a po zapoznaniu się z opisem, wybrać rodzinę, którą chcemy wesprzeć. Pomoc można zorganizować samodzielnie albo wespół z rodzoną bądź znajomymi. Ważne, aby rodzina otrzymała to, o co prosi.

Finał akcji odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2010r.

Możesz - pomóż. Ludzie wdzięczni Ci będą. 

logo-program-regionalny

W Zespole Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 Roku realizowany będzie projekt „Ochrona powietrza poprzez termomodernizację placówek oświatowych w Powiecie Namysłowskim”.

Czytaj więcej...

W czwartek 28 października 2010r. podczas uroczystej gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu nagrodzono najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych w województwie opolskim.

Czytaj więcej...

Halloween zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Halloween znalazło swoje stałe miejsce w kalendarzu świąt, których nie można przegapić.

Czytaj więcej...

23 października 2010r. zespół siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn rozegrał mecz z AZS UWM Olsztyn. Kędzierzynianie są jednym z faworytów do zdobycia medalu w rozgrywkach tego sezonu. Świadkami tego sportowego wydarzenia byli kibice siatkówki z Mechanika.

Czytaj więcej...

Dzień 16 października 1978r. stał się datą której nikt nie uczył się "na pamięć", a którą wszyscy znają... Ten dzień to wydarzenie wyboru Kardynała z dalekiego kraju, syna polskiej ziemi, Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Czytaj więcej...

13 października 2010 roku tradycyjne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej - to święto wszystkich pracowników oświaty. W tym uroczystym dniu dziękujemy Wam drodzy nauczyciele za trudną pracę i wskazanie nam właściwej drogi. Jak pisał Longin Jan Okoń "Trud Twój nie umrze ze mną, będzie żył w słonecznych oczach rozkwitłych w dojrzałość".

Czytaj więcej...

30 września w Zespole Szkół Mechanicznych odbył się montaż słowno – multimedialny poświęcony rocznicy września 1939 roku. Uczniowie klasy IV TLb przybliżyli społeczności uczniowskiej wydarzenia związane z przebiegiem działań wojennych we wrześniu 1939 roku i pokazali jaki był w nich udział żołnierzy polskich.

Czytaj więcej...

21 września odbyło się, po raz kolejny, podsumowanie akcji „Prymus Mechanika”. Uroczystość ta ma charakter święta szkoły, na którym poznaliśmy tych "pierwszych wśród równych sobie" Uroczystości PRYMUSA mają juz kilkuletnia historię.

Czytaj więcej...

17 września 2010 roku spod budynku szkoły wyruszyła grupa młodzieży na kolejny integracyjny rajd "pierwszaka". Punktem docelowym były Michalice.

Tam nad zalewem rozpoczęło się wielkie grillowanie. Kilku kilometrowy spacer nie okazał się zbyt trudny i nikt nie narzekał na obtarte stopy. Pogoda też była łaskawa i humory generalnie dopisywały. Te kilka wspólnie spędzonych godzin pozwoliło pierwszakom lepiej się poznać i zacisnąć klasowe więzi.

GALERIA

15 września 2010r. w Sali Bankietowej warsztatów w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się konferencja dotycząca wykorzystania Funduszy Europejskich w Powiecie Namysłowskim pod hasłem "Czas zmian".

Czytaj więcej...

Przez cztery dni (w dniach 13 - 16.09.2010) Poznań był międzynarodową areną prezentacji światowych trendów we wzornictwie i technologiach branży opakowaniowej i logistycznej.

Czytaj więcej...

Czas szybko minął i wielkimi krokami nadszedł 1 września. Wypoczęci, zadowoleni i z "naładowanymi akumulatorami" wracamy do naszego "Mechanika".

Czytaj więcej...

uks

leonardo

logo-duze1a