logozsm1

BIP

BIP NAM MECH

uks

Kontakt

 Zespół Szkół Mechanicznych
im. Żołnierzy Września 1939 Roku

46-100 Namysłów

ul. Pułaskiego 10

tel. 0-77-41-01-627
tel. 0-77-41-01-683

e-mail:
sekretariat@mechanik-namyslow.pl

e-mail:
sekretariat_uczniowski@mechanik-namyslow.pl

prez2

 

W dniu 31 maja 2019 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentował m.in. Konrad Noga (3 TZ), który zdobył złoty medal w rzucie dyskiem, osiągając wynik 51,96 metra. Kolejną zawodniczką była Aleksandra Szymczykowska (2 TEZ), która zdobyła aż dwa medale, srebrny w trójskoku - osiągając wynik 9,65 metra oraz brązowy w skoku w dal z wynikiem 4,71 metra. Jakub Szymczykowski (1 TMZ) uplasował się na 7. lokacie w skoku w dal z wynikiem 5,60 metra. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej...W dniu 21 maja br. w Głogówku odbyły się wojewódzkie zawody sportowo-obronne pod nazwą „Sprawni jak żołnierze – 2019”. Nasi uczniowie, pod opieką Krzysztofa Jabłońskiego, wzorem lat ubiegłych zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Drużyna dziewcząt, w składzie: Aleksandra Szymczykowska, Roksana Brudkiewicz, Ilona Giza, uplasowała się na 2. miejscu. Gratulacje należą się również męskiej reprezentacji, która zajęła 4. miejsce w zawodach. Na ten wynik zapracowali: Igor Kozłowski, Adrian Durlej oraz Jakub Szymczykowski.

Czytaj więcej...

Kacper Bieleń (na zdjęciu z lewej strony), uczeń naszej szkoły, a zarazem zawodnik LKS Orzeł Namysłów, podczas odbywającej się w Kielcach na początku maja XXV Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019 w zapasach w stylu wolnym, będącej zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych do lat 17, wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 92 kg. Wielkie brawa i gratulacje dla naszego, zdolnego ucznia.

Czytaj więcej...

29,03,2019 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Namysłowie został rozegrany po raz XVII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO CHŁOPCÓW o PYUCHAR STAROSTY POWIATU NAMYSŁOWSKIEGO.

Czytaj więcej...

Półfinał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym w Grze Indywidualnej i w Grze Deblowej Chłopców i DziewczątGRUPA A
Namysłów, Olesno, Kluczbork

04.03.2016 o godzinie 10:00 w Hali Sportowej "KOTWICA" w Praszce rozegrany został półfinał województwa opolskiego w tenisie stołowym indywidualny i debel kategorii dziewcząt i chłopców.
W rozgrywkach indywidualnych brali udział finaliści szkół ponadgimnazjalnych powiatów namysłowskiego, oleskiego i kluczborskiego oraz po dwa deble z wymienionych powiatów.

Czytaj więcej...

W dniu 19.02.2016 roku w naszej szkole został rozegrany finał turnieju tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w grze pojedynczej i podwójnej. W finale wzięło udział 11 uczniów. Celem turnieju było wyłonienie mistrzów szkoły na rok szkolny 2015/16.

Czytaj więcej...

 Dnia 18.02.2016 na hali sportowej przy ulicy Oławskiej w Brzegu odbył się Turniej półfinałowy halowej piłki nożnej (półfinał wojewódzki).

 

Do rozgrywek przystąpiły 4 drużyny :

- I Liceum Ogólnokształcące w Opolu
- Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku
- I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu
- Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie

Czytaj więcej...

W miesiącu październiku odbyły się dwie imprezy sportowe, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Pierwsza z nich miała miejsce 6 października w Bąkowie, a były to Indywidualne Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych.

Czytaj więcej...

Dnia 2 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Kędzierzynie Koźlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa województwa w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając wiele medali.

Czytaj więcej...

 

Dnia 9.02.2015 r. w Zespole Szkół Rolniczych odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych.

Czytaj więcej...

 DOBRY DZIEŃ TENISISTÓW 

ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH w NAMYSŁOWIE

05.02.2015 r. w ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH  został rozegrany
POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W GRZE POJEDYŃCZEJ I PODWÓJNEJ DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.
           
W zawodach brało udział 33 zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Dziewczęta rozgrywały turniej systemem rosyjskim do dwóch przegranych, chłopcy zagrali po sześć osób w 3 grupach, z każdej grupy wychodziło po dwóch zawodników do gry finałowej.

Czytaj więcej...

 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW

 O MISTRZOSTWO

 ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH w NAMYSŁOWIE

W dniu 03.02.2015 roku w hali sportowej tenisa stołowego w naszej szkole został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Zespołu Szkół Mechanicznych. W rozgrywkach wzięło udział  22 uczniów. Zawody rozgrywano systemem rosyjskim do dwóch przegranych meczy, zgodnie z przepisami PZTS. Po emocjonujących meczach wyłoniono zwycięzców.

Czytaj więcej...

W hali „Orła” w Namysłowie, dnia 13.01.2015, odbyły się cykliczne zawody w piłce siatkowej o Mistrzostwo Powiatu. W turnieju wzięły udział zespoły trzech namysłowskich szkół ponadgimnazjalnych (LO, ZSR, ZSM). Celem tej imprezy sportowej było propagowanie siatkówki wśród młodzieży oraz wyłonienie mistrza powiatu. Zwycięzca będzie reprezentował Namysłów w półfinale Mistrzostw Województwa.

Czytaj więcej...

     W dniu 09.10.2014r. w Bąkowie koło Kluczborka odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentował się uczeń naszej szkoły Patryk Sokołowski. Na trasie liczącej 2500m Patryk zajął II miejsce przegrywając na ostatnich metrach ze swoim kolegą z LO Namysłów Bartoszem Komorowskim.

Gratulujemy Patrykowi i liczymy na dalsze sportowe sukcesy.

                                                         Opiekun – Waldemar Półrolniczak

zawody bakow

 

Od 30 września 2014 roku w naszej szkole odbywać się będą zajęcia 
Bu Jutsu Kai Takeuchi Ryu – wschodnie sztuki walki prowadzone z Panem Krzysztofem Jankowiakiem trenerem - soke.

 

Czytaj więcej...

Śmiało można mówić o dobrym klimacie dla sportu w naszej szkole. Od powstania szkoły, czyli od 1 IX 1965 roku, sport i kultura fizyczna odgrywały ważną rolę w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Już w pierwszym roku funkcjonowania placówki powstaje Szkolne Koło Sportowe a nasza szkoła zajmuje medalowe miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych w LA. Do wyróżniających się sportowców tego okresu należeli: Krystyna Wieczorek, Maria Wołoszczuk, Halina Chamera, Janusz Klimaszewski, Czesław Świczewski, Antoni Czuczwara.

Współautorami uczniowskich sukcesów byli ich nauczyciele: mgr Jadwiga Monsiol, mgr Florian Marcinkiewicz, Wiesław Allery, mgr Jarosław Iwanyszczuk oraz mgr Lesław Romaniuk i Zofia Szumlak (Kwarcińska).

W latach 90-tych, dzięki współpracy z Chemikiem Kędzierzyn, następuje bujny rozkwit sekcji lekkoatletycznej, prowadzonej przez mgr Waldemara Półrolniczaka i Janusza Klimaszewskiego. Nasz Mechanik odnosił wtedy liczne sukcesy w zawodach szczebla wojewódzkiego a najlepsi zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Do takich zawodników należeli: Łukasz Dziedzic, Marek Kamiński, Artur Klimaszewski, Artur Musiał, Agnieszka Szeląg i Sylwester Węgrzyn. Medalowe sukcesy odnosiliśmy również w drużynowych mistrzostwach LA oraz w biegach przełajowych. Tradycje te są kontynuowane do chwili obecnej.

Znaczące sukcesy odnosili również siatkarze, których w początkowych latach 80-tych trenował pan Adolf Tumalewicz. Okres największej świetności siatkarskiego klubu "SKS Mechanik" przypada na czas pracy Tomasza Nowackiego. Jego zespół zdobywał medale w mistrzostwach województwa i odnosił sukcesy w opolskiej OLPS. Największym sukcesem było I miejsce i awans do ligi makroregionu w 1995 roku. Kilku wychowanków klubu kontynuowało karierę w zawodowych klubach siatkarskich - np. Grzegorz Boroń w AZS Opole a później w AZS Częstochowa, Grzegorz Sławski KKS Kluczbork, Leszek Łapszyński RKS Wołów.

Również dużymi osiągnięciami mogą pochwalić się chłopcy w rozgrywkach o mistrzostwo województwa szkół ponadpodstawowych w piłce nożnej. W 1998r. drużyna trenowana przez Zbigniewa Konwanta zajęła I miejsce w mistrzostwach w ojewództwa oraz trzykrotnie zdobyła tytuły wicemistrzowskie.

Dzisiejszą kadrę nauczycieli wychowania fizycznego tworzą: mgr Małgorzata Szołdra, mgr Wiesław Idzi, mgr Krzysztof Jabłoński, mgr Grzegorz Mikuśkiewicz, mgr Waldemar Półrolniczak. 

medale

uks

leonardo

logo-duze1a