logozsm1

BIP

BIP NAM MECH

prez2

O nas w mediach - Paczka dla kresowian

Rok Szkoły Zawodowców spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Przeszło to nawet nasze oczekiwania – powiedziała minister edukacji. Joanna Kluzik-Rostkowska w poniedziałek wzięła udział w debacie „Przyszłość zawodowców”.
Czy jesteśmy świadkami renesansu szkolnictwa zawodowego? – na to pytanie odpowiadali uczestnicy debaty. Po raz pierwszy od lat więcej młodych chce zostać zawodowcami niż humanistami. Skąd ta zmiana, na ile wpłynął na nią ogłoszony przez MEN Rok Szkoły Zawodowców?

Czytaj więcej...

nto art

Kliknij, aby powiększyć

namyslowianka(Kliknij, aby powiększyć)

Wywiad Radia Opole przeprowadzony z głównym inicjatorem "Dnia Logistyka" w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie:

 

 

To część europejskiego programu zainicjowanego przez koncern Nestle. Zakłada on zatrudnianie młodych ludzi 10 tys. osób w całej Europie do 2016 roku), ale też tworzenie miejsc na praktykach i stażach, doradztwo, a także włączenie do działania dostawców współpracujących z Nestle.

Bezrobocie w powiecie namysłowskim oscyluje między 16 a 17 procent, a co trzecia osoba bez pracy nie skończyła 30 lat. Takich bezrobotnych było w styczniu dokładnie 750.

Czytaj więcej...

Wiceminister sportu Katarzyna Sobierajska w poniedziałek 24 listopada gościła w Kępnie. W hali Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkała się z przedstawicielami organizacji sportowych. Wcześniej rozmawiała z włodarzami gmin powiatu kępińskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie Bartosz Medyk rozmawiał w poniedziałkowy południe z wiceministrem sportu Katarzyna Sobierajską. Spotkanie, którego inicjatorem była senator RP Andżelika Możdżanowska, odbyło się w Kępnie. Tematem rozmowy była nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020 i możliwości finansowania budowy obiektów sportowych ze środków unijnych. Bartosz Medyk, który był jedynym przedstawicielem powiatu namysłowskiego na spotkaniu, rozmawiał z minister Sobierajską także możliwości wsparcia organizacji sportowych i pozarządowych, a także szkół.

 

Niespodzianka na koniec roku!
Dziękujemy za życzenia

 

bez tytułu 1
 bez tytułu 2

 

uks

leonardo

logo-duze1a